Kocaeli'nde bayrak değişimi! Yozgatlıların yeni başkanı olacak isim belli oldu

Kocaeli'nde bayrak değişimi! Yozgatlıların yeni başkanı olacak isim belli oldu

Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu'nda önemli bir liderlik değişimi yaşandı. Federasyonun kurucu ve 3 dönemdir genel başkanlığını yürüten Erol Akalın, tüzük gereği görevini devretti.

A+A-

Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu'nda önemli bir liderlik değişimi yaşandı. Federasyonun kurucu ve 3 dönemdir genel başkanlığını yürüten Erol Akalın, tüzük gereği görevini devretti. Yozgat yöresine ait 7 derneğin bir araya gelmesiyle oluşturulan federasyon, genel kurulunu gerçekleştirdi ve yeni başkanını seçti.

Genel kurul, federasyonun genel merkezinde yapıldı ve tek liste ile gerçekleşen kongre sonrasında Erdem Ay, başkanlığa seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan genel kurulda, federasyonun geçmiş dönemdeki çalışmaları detaylı bir şekilde anlatıldı. Erol Akalın, yaptığı açıklamada, "Federasyon olarak çok güzel hizmetlere imza attık. Gurbetteki Yozgatlıların bir araya gelmesi, temsil makamlarında bulunması, ekonomik olarak iyi bir yerde olması için mücadele ettik. Birlik ve beraberlik içinde güzel hizmetlere imza attık" dedi.

gorevi-aya-devretti-1.jpeg

Akalın, federasyonun başkanlığı süresince gerçekleştirdikleri etkinliklere de vurgu yaparak, "Hiçbir sivil toplum kuruluşunun gerçekleştiremediği bir etkinlik yaparak; 3 bin kişiyi Arabaşı Şöleni’nde bir araya getirdik. Testi kebabı şöleni düzenledik. Üniversite öğrencilerimize burs verdik. Hayatında hiç denizi görmemiş Yozgat’ta yaşayan öğrencilerimizi Kocaeli’ye getirerek; gezdirdik. 66 ile 41’i buluşturduk. Deprem bölgesine giderek; depremzede ailelere bizzati elden yardımlar yaptık" şeklinde konuştu.

gorevi-aya-devretti-2.jpg

Erol Akalın, makamların geçici olduğunu vurgulayarak, "Bu kongrede aday olmadım. Gençlere bırakmak istedim. Ülkemizde bir hastalık var. Bu bizim hemşerilerimizde daha fazla. Bir koltuğa gelince orayı bırakmak istemiyorlar. Bırakın artık makamları, gençler gelsin. Onların önünü açın. Ben bunu yapmak istedim. Gençlerin önünü açmak için, genel kurulda aday olmadım. Yeni başkan seçilen arkadaşımızın her daim yanında olacağım. Söz veriyorum. Herkeste elini taşın altına koymalıdır" ifadelerini kullandı.

gorevi-aya-devretti-3.jpg

Genel kurulda alınan bir önerge ile Erol Akalın, kurucu başkanlık görevini devrettiği için Onursal Başkan olarak kabul edildi. Akalın, bu karara sevinçle karşılık verdi ve kendisini onursal başkan seçen federasyon üyelerine teşekkür etti.

Yeni başkan Erdem Ay liderliğindeki yönetim şu isimlerden oluşuyor:

Erdem Ay (Başkan)

Ümit Kıyıcı

Durak Kılıçarslan

Ekrem Bozkurt

Adem Pekyürek

Şaban Çatar

Suat Yazgan

Nevin Ayyıldız

Serhat Arslantaş

Ahmet Aksu

Ülkü Arslantaş

Furkan Kılıçarslan

Mehmet Ersoy

Abdullah Şahin

İbrahim Reçber

Doğan Şahbaz

Ömer Şaşmaz

Bekir Gökkaya

Kadir Deniz

Hasan Hüsnü Açıkel

Türkeş Kocaay

Deniz Kal

Denetim Kurulu ise şu isimlerden oluşuyor:

İhsan Kocataş

Nuri Yardım

Hakan İnci

Zülküf Tekin

Gülseren Solmaz Altunal

Bayram Ayten

Federasyonun yeni lideri Erdem Ay, göreve başlamasıyla birlikte gençlerin daha etkin bir şekilde yönetimde yer almasını hedefleyerek, bir dönem boyunca federasyonun vizyonunu şekillendirecek.

İlgili Haberler