Kılıçdaroğlu gönüllüleri Yozgat'ta broşür dağıtmaya başladı

Kılıçdaroğlu gönüllüleri Yozgat'ta broşür dağıtmaya başladı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) göçmen ve sığınmacı sorununu 4 aşamalı bir planla, 2 yıl içerisinde çözüme kavuşturacaklarını açıkladı.

A+A-

CHP Genel Merkezi tarafından göçmen ve sığınmacı sorununa ilişkin çözüm önerilerinin anlatıldığı broşürlerin dağıtımı yapıldı.

Yozgat’ta oluşturulan Kılıçdaroğlu Gönüllüleri kent merkezini karış karış gezerek, broşür dağıttı. Göçmen ve sığınmacı meselesine ilişkin çözüm önerilerinin yer aldığı 4 aşamalı planda, ilk önce Suriye yönetimiyle masaya oturulacağına dikkat çekildi.

Broşürde, “Ülkemizde farklı coğrafyalardan gelen milyonlarca mülteci-sığınmacı var. Gelenlerin büyük bir bölümünü Suriyeliler oluşturuyor. Resmi verilere göre yaşamlarını ülkemizde sürdüren Suriyeli sayısı yaklaşık 4 milyon. Başta Afganistan ve diğer ülkelerden gelenlerle birlikte toplam göçmen sayımız 6 milyona dayanmış durumda… Bu durum ülkemiz açısından sürdürülebilir değil. Irkçılık, ayrımcılık yapmadan ve kimseye düşmanlık beslemeden tüm göçmenleri, sığınmacıları Suriyelilerden başlayarak kendi ülkelerine geri göndermeye kararlıyız. İktidarımızın ilk gününden itibaren çalışmalara başlayacak ve Suriyeli kardeşlerimizi en geç iki yıl içinde ülkelerine geri göndereceğim. Şunu çok iyi bilmeliyiz, sorunu yaratanlar, Suriyeli sorununu çözemez. Bu sorunu ancak biz, barışçıl bir dil ve uygulamayla çözebiliriz” denildi.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.