Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yozgat'a geleceği tarih netleşti

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yozgat'a geleceği tarih netleşti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3 Kasım Çarşamba günü Yozgat’a yapacağı ziyaret programının ayrıntıları belli oldu.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3 Kasım Çarşamba günü Yozgat’a yapacağı ziyaret programının ayrıntıları belli oldu.

Kılıçdaroğlu, Yozgat ziyaretinde sabah kahvaltısını Yerköy ilçesinin Sekili köyünde çiftçiler ve muhtarlarla birlikte yapacak.

CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, il binasında Milletvekili Ali Keven, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ve partilerin katılımı ile düzenlenen basın toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yozgat ziyareti programı hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Yaşar, “Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Yozgatlılarla Yozgat’la buluşmak için 3 Kasım’da ilimizde olacak. Sayın Genel Başkanımızı Yozgat’a ve Yozgatlıya verdiği önem değer yıllardır Türkiye’nin her yerinde nerede bir miting nerede bir etkinlik varsa Yozgat’ın tarımı ve özellikle Yozgat’ın kokulu mercimeği ile ilgili Dünya’ya tanıttı. Yozgat’ta bakliyat çalıştayı yaptık. Yozgat’a özel bir ilgisi özel bir alakası var. Bu kapsamda Yozgat’ta ki kanaat önderlerimizi sivil toplum örgütlerimiz muhtarlarımız değerli basınımız değerli yurttaşlarımızla sohbet toplantısına gelecek. Bu toplantıya bütün Yozgatlı değerli kardeşlerimizi hemşehrilerimizi davet ediyoruz. Yozgat’ımıza yakışır bir şekilde bugünün ana muhalefet partisi inşallah yarının iktidar partisi olarak Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkanının hak ettiği şekilde karşılayıp misafir edip göndereceğiz” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz’da Yozgat’ın iç anadolunun kalbi konumunda olduğunu belirterek, “ Sayın Genel Başkanımızı İl Başkanımız, ilçe Başkanlarımız ve değerli Milletvekilimiz Ali Keven Yozgat’a davet etmişlerdi ve Genel Başkanımız bu daveti kabul etti. Yozgat’ı İç Anadolu’nun kalbinde bir il çok önemsiyor kaybettiklerini toparlayabilme adına gerçekten üretimden ve devlet yatırımlarından planlı nasibini alma adına ortada seçim yokken burada buluşacağız. Sivil Toplum Örgütleri ile kıymetli basın mensupları ile yörenin sorunlarını bunların yasal çözümü varsa yasal düzenleme noktasında katkı sağlayacağız. Buradaki Sivil Toplum Örgütleri, Meslek Odaları ve Kaanat önderlerinden alabileceği görüş, öneri ve eleştirileri değerlendirmek sorulan soruları cevap vermek ama buradan kıymetli öğütleri de almak üzere Türkiye’nin kalbi Yozgat’a gelecek” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven ise Genel Başkanlarının Yozgat’ı önemsediğini belirtti.

chp-1-scaled.jpg

Keven, “ Bu gezinin çok önemli bir amacı var. Yaşanan bu sıkıntı sürecinde sayın Genel Başkanımızın Yozgat ziyareti gerçekten Yozgat adına ve Yozgatlı adına çok önemli bir şeyi ifade etmektedir. Yaklaşan Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Yozgat’ın yol haritasını çıkarmak üzere Sayın Genel Başkanımız buraya geliyor. Düzenlenecek toplantıya STK’lar kanaat önderleri, halkımız herkes katılıyor ve orada isteyen herkes Sayın Genel Başkanımıza bir nezaket ölçüsünde her türlü soruyu sorabilir bu çok önemli. Bu toplantıda Akdağmadenini salebini, Yozgat’ın doğa ve tarihini turzimini, Yerköy, Sorgun, Boğazlıyan’ın termal ve seracılığını nasıl bir planlı bir şekilde ayağa kaldırırız onu konuşmak üzere Yozgat’a gelecek.” diye konuştu.

Saat 11.30’’dan itibaren Yozgat’ta ziyaretlerde bulunmaya başlayacak olan Kılıçdaroğlu, saat 11:30’da Ahmet Şakir Ergin Aşk Vakfını ziyaret edecek. 12.00’de Belediye Kültür Merkezinde Muhtarlar, STK ve Kanaat önderleriyle toplantı yapacak. Ardından Un Pazarında esnafı ziyaret edecek olan Kılıçdaroğlu buradan Grand Ser Oteline geçecek. Engelsiz Yaşam ile emekli Din Görevlileri ile buluşma etkinliğine katılacak olan Kılıçdaroğlu il merkezinden saat 17.00’de ayrılarak Sorgun ilçesinin Bahadın Beldesine gidecek, oradan da Çayıralan ilçesine geçecek. Kılıçdaroğlu, akşam Uzunlu Beldesine yapacağı ziyaretin ardından Ankara’ya hareket edecek.