Kadışehri Belediye Başkanı İrfan Akın vatandaşları yine uyardı

Kadışehri Belediye Başkanı İrfan Akın vatandaşları yine uyardı

Kadışehri Belediye Başkanı İrfan Akın ilçe vatandaşlarını Covid-19'a karşı tedbirli olmaları için uyaran bir açıklama paylaştı.

A+A-

Covid-19 virüsünün kimde olduğunu bilme imkanın olmadığından mümkün olduğu ölçüde ev ziyaretlerinden uzak durmak gerektiğini vurgulayan Kadışehri Belediye Başkanı Akın, hiçbir şeyin sağlıktan daha  önemli olmadığını belirterek maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymak gerektiğini söyledi.


Başkan Akın sosyal medya hesabından yaptığı açılamada, "Kıymetli hemşehrilerim, hepinizin malumu olduğu üzere tüm dünyayı bir yılı aşkın bir süredir sararak adeta hayatı durma noktasına getiren COVID-19  mutasyona (değişikliğe) uğrayarak daha bulaşıcı ve daha tehlikeli bir hale gelmiştir. Eğitimin aksamasına, fabrikaların ve iş yerlerinin kapanmasına, sosyal hayatın neredeyse bitmesine sebep olan bu virüsün bugüne kadar dünyada 3 Milyona yakın insanın ölümüne sebep olduğunu ve her gün binlerce kişinin de ölmeye devam ettiğini unutmayalım.

İlacının olmadığını, korunmak için aşının da yeterince üretilemediğini düşünürsek bu tehlikeden korunmanın tek yolunun maske- mesafe- temizlik olduğunu ve bundan başkada hiç bir çaremizin olmadığını aklımızdan çıkarmayalım. Bana bir şey olmaz diyenlerin de  bundan dolayı hayatını kaybettiği gerçeğini göz ardı etmeden. Maskesiz asla sokağa çıkmayalım. Bu virüsün kimde olduğunu bilme imkanımız olmadığından mümkün olduğu ölçüde ev ziyaretlerinden uzak duralım.

İhtiyacımız için kapalı alanlara girmemiz gerektiğinde maskemizi ve sosyal mesafemizi kontrol ederek girelim. Açık alanda olsa bile sebze-meyve pazarı ile hayvan pazarımızda maskesiz kesinlikle dolaşmayalım ve kalabalıklara girmekten sakınalım. Evimize dışarıdan getirdiğimiz her şeyi  yıkayıp temizleyip yada dezenfekte ederek evimizin içine alalım ve sık sık ve en az 20 saniye ellerimizi sabunla ovarak yıkayalım.

  Aşımızı olsak bile maske-mesafe-temizlik kurallarına uymaktan kesinlikle vazgeçmeyelim. Çünkü aşılı olmamız o virüsü alıp   başkalarına bulaştırmamıza engel değildir. Unutmayın aşı sadece aşı olan kişiyi  korur. Hiçbir şey sağlığımızdan ve sevdiklerimizin hayatından daha  önemli değildir. Tüm hemşehrilerime hayırlı bereketli bir hafta geçirmeleri temennisiyle, sağlıklı, mutlu, huzurlu ömürler diliyorum" ifadelerini kullandı.