Japonya'dan Yozgat’a hediye

Japonya'dan Yozgat’a hediye

Yozgat’ın Çekerek ilesinde Japonya’dan sağlanan hibe desteğiyle alınan gezici sağlık tarama aracı  kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlar ile mevsimlik tarım işçilerine hizmet verecek.

A+A-

Yozgat’ın Çekerek ilesinde Japonya’dan sağlanan hibe desteğiyle alınan gezici sağlık tarama aracı  kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlar ile mevsimlik tarım işçilerine hizmet verecek.

Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır’ın girişimleriyle hazırlanan 'Mobil Sağlık Aracı' projesi kapsamında Japonya’dan sağlanan hibe desteğiyle alınan mobil sağlık aracı hizmet vermeye başladı.

ORTAK PROJE

Çekerek Belediyesi belediyecilik alanında yürüttüğü faaliyetlerin yanı sıra toplum yararına hayata geçirdiği projelerle de adından sıkça söz ettiriyor. Bu kapsamda Japonya Büyükelçiliği Yerel Yönetimler Hibe Programı çerçevesinde hastaneye ulaşmakta zorluk çeken vatandaşların sağlık taramalarının yapılabilmesi için Çekerek Belediyesi, Çekerek Fuat Oktay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Hasta ve Yaşlı Bakım Bölümü ile Toplum Sağlığı Merkezi tarafından hazırlanan 'Mobil Sağlık Tarama Aracı' kazandırma projesi Japonya Büyükelçiliği tarafından kabul edildi.

Projeyle ilçeye kazandırılan gezici sağlık tarama aracı, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlar ile mevsimlik tarım işçilerine hizmet verecek.

TÜRKİYE-JAPONYA DOSTLUĞU

Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır, "Japonya ile Türkiye arasındaki dostluk her geçen gün artarak devam ediyor. Japonya Büyükelçiliği tarafından ilçemize kazandırılan Mobil Sağlık Tarama aracının ilçemize çok önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” dedi.

SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM

Başkan Çakır, "Gerek devletimiz, gerek hükümetimiz Türkiye'de sağlık alanında tarihi bir dönüm noktasını bizlere yaşattılar. Bu çalışmayı biraz daha kırsaldaki kardeşlerimizin işlerinin kolaylaşması ve şehir merkezine kadar gelmeden sağlık problemlerinin çözülmesi için böyle bir proje çalışması yaptık. Bizlere bu imkanı sunan Japonya Büyükelçiliğimize de ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Gezici sağlık taraması aracı ile kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın ayağına sağlık hizmetini götürmüş olacağız. Kırsalda yaşayan kadın, çocuk ve yaşlılarımızın ilk tedavisi ile ilgili önemli bir hizmet. Bu hizmetin içinde hastaneye gelmeden yapılabilecek tetkik ve tedavilerle ilgili taramalar var" diye konuştu.

Başkan Çakır, Çekerek Fuat Oktay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Hasta ve Yaşlı Bakım Bölümü ile Toplum Sağlığı Merkezi ve Belediye olarak Japonya Büyükelçiliği Yerel Yönetimler Hibe Programı'na başvuru yaptıklarını kaydetti.

Belediye Başkanı Çakır, araç içinde, akciğer grafiği, röntgen, ultrasonografi, EKG, solunum testi, kan alma ve muayene gibi hizmetlerin verileceğini ifade etti.

FUAT OKTAY’A TEŞEKKÜR

Başkan Çakır, “Gerek Yozgat için, gerekse Çekerek için her zaman bizim yanımızda olan ve bizzat projeleri yakından takip ederek gerçekleşmesini sağlayan Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay Beyefendiye ve Tüm Emeği Geçenlere çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.