İzmir'in yeni müftüsü Salih Sezik oldu

İzmir'in yeni müftüsü Salih Sezik oldu

Yozgat’ta 4 Ocak 2017 yılında İl Müftülüğü görevine başlayan adından söz ettiren Salih Sezik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla İzmir İl Müftlüğü görevine atandı. Yozgat İl Müftülüğü görevine ise Ankara Çankaya Müftüsü Ali Gülden atandı.

A+A-

Yozgat’ta 4 Ocak 2017 yılında İl Müftülüğü görevine başlayan ve bu süreçte halkla ve kurumlarla kurduğu diyaloglarla adından söz ettiren Salih Sezik, İl Müftüleri Atama Kararları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla İzmir İl Müftlüğü görevine atandı. Sezik’ten boşalan Yozgat İl Müftülüğü görevine ise Ankara Çankaya Müftüsü Ali Gülden atandı.

Müftü Salih Sezik yaptığı açıklamada; 4 yıldır görev yaptığı Yozgat’ı kendi memleketi gibi gördüğünü belirterek, bu süreçte çok güzel samimi dostluklar kurduğunu söyledi.


Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bakışı doğrultusunda Yozgat’a hizmet etmeye gayret ettiklerini kaydeden Müftü Sezik, “Görev yaptığı süre içerisinde kimseye kırılmadım ve darılmadım. Yozgat’ı hep güzel anılarla hatırlayacağım. Vatandaşlarımız İzmir’de de bir kardeşlerinin olduğunu unutmasınlar. Yozgatlı vatandaşlarımıza her zaman kapımızda gönlümüzde açık olacak.” dedi.
 

İlgili Haberler