İyilik yolunda Türkiye Diyanet Vakfı 47 Yaşında

İyilik yolunda Türkiye Diyanet Vakfı 47 Yaşında

Yeryüzünü bir uçtan öbür uca saran iyilik seferberliğiyle bütün insanlığın hizmetinde olma gayesiyle çalışan Türkiye Diyanet Vakfı kuruluşunun 47.yılını kutluyor.

A+A-

Yeryüzünü bir uçtan öbür uca saran iyilik seferberliğiyle bütün insanlığın hizmetinde olma gayesiyle çalışan Türkiye Diyanet Vakfı kuruluşunun 47.yılını kutluyor.

Türkiye Diyanet Vakfı, 13 Mart 1975 tarihinde bu iyilik halkasının bir devamı olarak dönemin Diyanet İşleri Başkanı Dr. Lütfi Doğan, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Dr. Tayyar Altıkulaç ve Yakup Üstün ile Özlük İşleri Müdürü Ahmet Uzunoğlu tarafından kuruldu.

fly2kejxoaiv7q.jpg

1003 ŞUBESİYLE İNSANLIĞIN HİZMETİNDE

Diyanet İşleri Başkanlığının faaliyetlerine destek olmak, din hizmetlerinin daha geniş kitlelere ulaştırılması ve dini hizmetlerde görev alacak neslin yetiştirilmesi gayesiyle kurulan Türkiye Diyanet Vakfı, bugün ülkemizde 1.003 şubesi ve dünyanın 149 ülkesinde eğitimden kültüre, sosyal ve hayri hizmetlerden dini hizmetleri destekleme ve uluslararası yardım faaliyetlerine kadar geniş bir alanda çalışmalar yapan büyük bir sivil toplum hareketi haline geldi.

Hayırsever Türk Milletinin güçlü desteği, görevli ve gönüllülerinin gayretli çalışmalarıyla uluslararası bir vakıf haline gelen Türkiye Diyanet Vakfı, dünyanın dört bir yanında sürdürdüğü çalışmalarla din, dil, renk ve cinsiyet ayrımı yapmadan mazluma umut oluyor.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın kuruluşunun 47. yıl dönümüyle ilgili Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş bir mesaj yayınladı.

tdv-149-c3bclkede-c3a7ocuklarc4b1n-gc3bclen-yc3bczc3bc-oldu-9.jpg

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ MESAJ YAYILANDI

Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımını, “Dünyayı saran bir iyilik seferberliğiyle mazlumun ve mağdurun umudu olmaya devam eden Türkiye Diyanet Vakfımızın kuruluş yıldönümünü kutluyor, emek verenlerden ahirete irtihal eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, hayatta kalanlara hayırlı ömürler diliyorum.” notuyla paylaştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.