İYİ Parti’de Yozgat depremi! Ümit Özdağ’la hareket edecek

İYİ Parti’de Yozgat depremi! Ümit Özdağ’la hareket edecek

24 Haziran seçimlerinde Yozgat’tan Milletvekili adayı olan İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Seyit Yücel, bugün itibariyle Ümit Özdağ’la birlikte hareket etmek üzere İYİ Parti’den istifa ettiğini duyurdu.

A+A-

24 Haziran seçimlerinde Yozgat’tan Milletvekili adayı olan İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Seyit Yücel, bugün itibariyle Ümit Özdağ’la birlikte hareket etmek üzere İYİ Parti’den istifa ettiğini duyurdu.

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Seyit Yücel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Değerli arkadaşlarım, Bugün itibariyle Sayın Ümit Özdağ ile hareket etmek üzere İYİ PARTİ’den istifa etmiş bulunmaktayım. İYİ Parti ile bağlantılı  arkadaşlarım isterlerse takipten ayrılabilirler. Yeni süreç memleketimize ve yüce milletimize hayırlı olsun...” dedi.

“İLK 3 MADDEYİ DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNENLERLE AYNI MASADA OLUNMASINDAN RAHATSIZIM”

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Seyit Yücel, parti içinde yaşanan krizlere ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Yücel, partinin ‘ideolojisi belli olmayan’lar tarafından kuşatıldığını öne sürerek "Anayasamızda yer alan başlangıç maddelerinin de değiştirilebileceğini söyleyenlerle aynı masada olunmasından rahatsızım."demişti.

İYİ Parti içinde yaşanan krizlere değindiği bir yazı kaleme alan İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Seyit Yücel, Meral Akşener yönetimine ve partililere tepki gösterdi. ‘Evet ben de rahatsızım’ başlıklı yazıda Yücel, partinin “ideolojik mensubiyeti” ve “siyasi meşrebi” belli olmayanlar tarafından kuşatıldığını ifade etmişti.

Yücel yazısında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Hakkında isnat bulunan ve inceleme başlatılan İstanbul İl Başkanı ‘en azından bu inceleme bitene kadar’ görevden ayrılmayıp, isnatta bulunan Türk milliyetçisi Ümit Özdağ alelacele bir operasyonla partiden ihraç ediliyorsa, 2019 kongresinde 110-150 rezaletini üstlenen, 20 Eylül 2020 kongresinde yapılanları da ‘3-5 il başkanının acemice işleri’ olarak nitelendiren bir genel başkan yardımcısı hakkında disiplin işlemi yapılmıyorsa, bir Türk vatandaşı olarak gerçekten çok rahatsızım.”

iyi-parti-kurucu-uyesinden-aksenere-net-mesaj-1605800085-2802.jpg

SEYİT YÜCEL KİMDİR?

1961 yılında Yozgat'ta doğdu. İlk ve ortaokulu Yozgat'ta, lise öğrenimini Ankara'da tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldu. 1979 yılında memuriyete başladı. 1991 yılında A.Ü İbn-i Sina Hastanesinde Müdür Yardımcılığı, 1997 Devlet İstatistik Enstitüsünde Mali İşler Dairesi başkanlığında görev yaptı. 2000 yılında Türkiye Şeker Fabrikası AŞ. Genel Müdür Yardımcılığı, 2001 yılında Türkiye Şeker Fabrikası Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. İyi derecede Almanca, orta derece İngilizce bilen Yücel, iki çocuk babası.