İYİ Parti Yozgat Milletvekili aday adayı Demirer: Türkiye’nin kaderini değiştirecek bir seçim olacak

İYİ Parti Yozgat Milletvekili aday adayı Demirer: Türkiye’nin kaderini değiştirecek bir seçim olacak

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Taner Demirer, 14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanı seçiminin Türkiye’nin kaderini değiştiren bir seçim olacağını söyledi.

A+A-

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji, Hematoloji ve İç Hastalıkları Uzmanı, Türkiye Bilimler Akademisi ve Avrupa Bilimler Akademisi asil üyesi İYİ Parti AR-GE Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer, Partisinin Yozgat İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında adaylığını resmen açıkladı.

İl Başkanı Bünyamin Katipoğlu, Merkez İlçe Başkanı, partililer ve diğer aday adayları ile bir araya gelen Prof. Dr. Taner Demirer, burada yaptığı açıklamada Yozgat ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İYİ Partinin Millet ittifakı olarak iktidara geleceğini vurgulayan İYİ Parti AR-GE Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer, İYİ Parti’nin büyük bir sürpriz yaparak sandıklardan birinci parti olarak çıkacağını ifade etti.

Aday adaylık sürecinde İYİ Parti’ye yoğun ilginin olduğunu söyleyen Demirer, “Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e ve partimize olan yoğun ilgi aday adaylık sürecinde artarak devam etti. İnşallah bu seçimler hayırlara vesile olacak ülkemiz için. Türkiye için çok önemli bir seçim bu çünkü vatandaşlarımız sistem seçimi yapacak. Türkiye’nin kaderini değiştireceği için ülkemiz için çok önemli bir seçim. Böyle bir seçimde memleketimden aday adayı olmak benim için bir onur gururdur. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in izinde iyiler ve cesurlar hareketinin bir neferi olarak kapı kapı dolaşıp Partimiz adına çalışmak, her ne aşamada olursa olsun partimiz için gayret sarfetmek hem vilayetimiz hem de ilimizde elimizi taşın altına koymak bir onur gururdur. Bu manada üzerimize ne düşerse yapacağız. “dedi.

İKTİDARIMIZ ÜLKEYİ RAHATA ERDİRECEK

İYİ Parti İktidarının ülkeyi rahata erdireceğini vurgulayan Demirer, “Gerçekten de İYİ Parti Türkiye’de siyasetin yolunu, yöntemini değiştirdi. Genel Başkanımız bunu gerçekleştirdi. Kapı kapı dolaşıp vatandaşa dokundu, Bütün vilayetlere gitti, ilçelere gitti, Türkiye’nin meselelerini özümsedi. Genel Merkezimizde kurulan komisyonlarımız 4 yıldır çalışıyor. Her alanda tarımda, ekonomide, sağlıkta, hukukta, eğitimde büyük 50 kişilik komisyonlarla ülkemizin sorunlarına çözümler ürettik. Seçime hazır hale geldik. Şu anda İYİ Parti kadroları, planları projeleri ile Türkiye’yi yönetmeye hazır durumdadır. İYİ Parti iktidara geldiği zaman Türkiye’de çok şey düzelecek, ekonomik göstergeleri düzelecek, para akışı hızlanacak, yatırımcılar akın edecek. İYİ Parti iktidarında liyakat esas olacak. Hukukun üstünlüğü tesis edilecek, kuvvetler ayrılığı ilkesi tesis edilecek. İyileştirilmiş ve kuvvetlendirilmiş parlamenter sistem gelecek. Bu sayede bakanlar meclisten atanacak, seçilmiş milletvekilleri bakan olacak. Bir gecede çıkan kanun hükmünde kararnameler ile ülke yönetilmeyecek, kanunlar Meclisten çıkacak. Bütçe Mecliste yapılacak eski DPT yeniden kurularak belli plan ve proje içerisinde bütçe yapılacak.”diye konuştu.

ÇİFTÇİMİZE BEDAVA YAKIT DESTEĞİ VERİLECEK

İYİ Parti iktidara geldiği zaman çiftçiye; mazot ve benzin iki yıl süreyle ücretsiz verileceğini söyleyen Demirer, “ İyi Parti iktidara geldiği zaman emeklinin maaşı asgari ücretlinin altında olmayacak, üstünde maaş verilecek. İYİ Parti iktidara geldiği zaman ilk etapta 100 bin öğretmen atanacak. Köy okulları yeniden açılacak, öğretmenlerimiz köylerde yeniden ışık saçmaya başlayacak. İYİ Parti iktidarında ilkokullarda, ortaokullarda liselerde sabah kahvaltısı, öğle yemeği öğrencilere ücretsiz verilecek ve öğrencilerimizin eşit şartlarda beslenmesi sağlanacak. Bizim iktidarımızda liyakat esas olacak demiştik. Bu nedenle de mülakat sistemi, yandaş sistemi kaldırılacak. Mülakat sadece çok teknik konularda mülakat olabilecek. Herkesin puanına göre işe yerleştirme olacak.”şeklinde konuştu.

YOZGAT’A AYRICALIK OLACAK

İYİ Parti iktidarında Yozgat’ın daha ayrıcalıklı olacağını vurgulayan Demirer, “Ankara’nın dibinde Türkiye’nin en fazla göç veren vilayetlerinden biriyiz. Yıllardır Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerine bakan vermiş bir il olarak en fakir illerinden biriyiz. Yollarımız bile bitirilememiş, bitirilenlerin halini biliyorsunuz. İYİ Pati Hükümetleri döneminde Yozgat’a öncelik vereceğiz. Tarım, meyvecilik, Sanayi, tarım ve askeri yatırımlarda öncelik sağlayacağız. Hazırlayacağımız projelerle Yozgat’ı hak ettiği yerlere taşıyacağız. Vilayetimiz hak ettiği yatırımları alamadığı için göç veriyor. Üniversitemizi, hastanemizi geliştireceğiz. Sözde hastane olmayacak, sevk müessesesi konumundan çıkartacağız.
İYİ Partinin Yozgat’ta ki mensupları olarak kapı kapı dolaşacağız, esnafları ziyaret edeceğiz, kendimizi anlatacağız ve vatandaşlarımızdan oy isteyeceğiz. Biz tabii ki bu görevleri hazırız. Genel Merkezimiz yaptığı temayülü ile anketleri ile en iyi şekilde belirlediği adayları ile vatandaşlarımızın karşısına en iyi şekilde çıkacak ve Partimiz bu seçimlerde sandıklardan birinci parti olarak büyük sürpriz yapacaktır.
İnşallah aday adaylığımız memleketimiz için hayırlı olur inşallah biz görev verildiği zaman elimizden geleni yaparak Partimizi ön plana çıkartacağız.”ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.