İYC Yozgat'ta eğitim ve kültür faaliyetlerini sürdürüyor

İYC Yozgat'ta eğitim ve kültür faaliyetlerini sürdürüyor

Yozgat İlim Yayma Cemiyeti Marifet Okulu öğrencileri tarih ve kültür gezisinde bulundu. Yozgat İlim Yayma Cemiyeti Marifet Okulu devam ediyor.

A+A-

Yozgat İlim Yayma Cemiyeti Marifet Okulu öğrencileri tarih ve kültür gezisinde bulundu. Yozgat İlim Yayma Cemiyeti Marifet Okulu devam ediyor.

İYC Gençlik Merkezi’nde hafta sonu gerçekleştirilen Marifet Okulu’na katılan öğrencileri gezi programı düzenlendi. Öğrenciler Müze ve Çapanoğlu Büyük Cami’yi gezdi.

Koordinatör Ümit Altıkulaç nezaretinde tarih ve kültür gezisine katılan öğrenciler oldukça hoş anlar yaşadılar. Müze ve Çapanoğlu Büyük Cami’yi ilk kez gezme fırsatı bulan öğrenciler, yetkililerden de bilgiler aldılar.

ilim-yayma-2.jpg

Yozgat’ın tarihi ve kültürü ile ilgili bilgiler alan öğrenciler müzedeki tarihi eserleri yakından incelediler.
İYC Yozgat Şube Başkanı Nurullah Nurdoğan, yaptığı açıklamada; millî, ahlaki, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, vatanını ve milletini seven bir gençliğin yetişmesine katkı sağlayacak eğitim ve kültür faaliyetlerde bulunduklarını söyledi.

Nurdoğan, ahlâka ve âdâba uygun olmayan davranışların, içki, kumar ve uyuşturucu gibi toplumun duygu ve düşüncelerine büyük zararlar veren kötü alışkanlıkların zararlarından da uzak tutacak çalışmalar ve projeler ortaya koyduklarına değinerek, Marifet Okulu’nun bu projelerden önemli bir ayağını oluşturduklarına dikkat çekti.

Marifet Okulu’na devam eden öğrencilere belirli aralıklarla gezi programları düzenleyeceklerini vurgulayan Nurdoğan, müze ve cami ziyaretleriyle gezi programlarına başladıklarını kaydetti.

Marifet Okulu ile Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Olay-Yorum dersleri uygulanırken, derslerle birlikte el becerileri, sanat etkinlikleri, tarih-kültür ve meslek gezilerinin düzenlendiğini belirten Nurdoğan, “İlk gezi programı, tarih ve kültür teması ile geçekleştirildi. Gerçekleştirilen gezi programında cami, tarihi yerler gezildi” diye konuştu.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.