İYC Başkanı Nurdoğan, Yozgat'ta gazetecilerle bir araya geldi

İYC Başkanı Nurdoğan, Yozgat'ta gazetecilerle bir araya geldi

Yozgat İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Başkanı Nurullah Nurdoğan, 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü dolayısıyla ilde görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.

A+A-

Yozgat İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Başkanı Nurullah Nurdoğan, 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü dolayısıyla ilde görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.

İYC Başkanı Nurullah Nurdoğan, burada yaptığı konuşmada; gazetecilerin gününü kutlayarak gazetecilik mesleğinin önemine değindi.

İYC’nin çalışmalarından da bahseden Nurdoğan, “Bugünümüz geleceğimiz günden daha bereketli daha müreffeh daha güçlü daha dinamik daha sağlıklı olmasını diliyorum. Daha önce İlim Yayma Cemiyetinin Necip Fazıl Kısakürek öğrenci yurdunda bir araya gelmiştik bugün yine İlim Yayma cemiyetine bağlı İYEM Gençlik Merkezi yaklaşık 1200 metre kare alanda 3 katlı bir alana sahip. Burasını bizler gençlik merkezi olarak düşündük ve Gençlik spor Bakanlığının bir kitap bir kahve projesi çerçevesinde bulunduğumuz mekanı bu hale getirdik burası çok perişandı çok ciddi çalışmalar yapıldı böyle güzide bir hale geldi. Öğrencilerimizin kütüphane çalışma alanları burada gençlik merkezinde ayrıca marifet okulumuz devam ediyor hafta sonu cumartesi günleri erkek öğrencilerimiz rehber koordinatör öğretmenlerimiz başkanlığında burada cumartesi günleri 11-14 yaş erkek öğrenci grupları 5-6-7 ve sekizinci sınıflar ama sekizinci sınıflar kurslara gittikleri için bizler daha çok 5’inci ve 6’ıncı sınıfları tercih ettik. Marifet okulu 25 haftalık bir proje iki yıl devam edecek bir proje.”dedi.

HAFTA SONU EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR

“Cumartesi günleri erkek öğrencilerimiz Pazar günleri ise kız öğrencilerimiz burada marifet okulu adı altında değerler eğitimini almaya çalışıyorlar.” diyen Nurdoğan, “ Bu hafta itibariyle uzaktan gelen öğrencilerimizin velileri tarafından bu konuda bir servis talepleri oldu bu hafta sonundan itibaren servislerimiz olacak. Şuanda 40’a yakın öğrencimiz var 40 öğrenci bu sene inşallah yazla birlikte yaz kursları ile birlikte burada 200-300 öğrenci seneye daha çok öğrencinin geleceğini düşünüyorum. Çocuklarımız burada saat 09:30’da geliyorlar sabah kahvaltısını burada yapıyorlar menümüz sabit simit puaça yiyorlar aileleri ile birlikte geliyorlar sonra aralarında çay, meyve suyu, kek ve çikolata ikramımız oluyor. 09:30 ve 13:30 arası öğrencilerimiz hocaları gözetiminde sosyal faaliyetlerine devam ediyorlar. Burada ki amacımız çocuklarımızın kendi çocuklarınızın bu yaşta ki çocuklarınızın onlar için sosyal, kültürel ahlaki gelişimlerini en önemlisi iyi bir arkadaş ortamını oluşturabilmek. Marifet okulumuzda ki maksadımız kendi evlatlarımızın mahallelerimizde ki çocuklarımızın onlara iyi bir arkadaş ortamı oluşturabilmektir. Bizlere destek verdiğiniz için sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum İlim Yayma cemiyeti ile ilgili Yozgat’tan hangi haberler var bütün basınımızda yer alıyor.”ifadelerini kullandı.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.