İşte Yozgat'ta tam kapanmada ceza kesilen kişi sayısı

İşte Yozgat'ta tam kapanmada ceza kesilen kişi sayısı

Ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da Kovid -19 tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanma kurallarını ihlal eden vatandaşlara cezai işlem uygulandı.

A+A-

Ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da  Kovid -19 tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanma kurallarını ihlal eden vatandaşlara cezai işlem uygulandı. 29 Nisan’dan itibaren 4 günlük tam kapanma uygulamasında kuralları ihlal eden 301 kişiye, 323 Bin 167 Lira ceza kesildi.

Yozgat’ta tam kapanma sürecinin başladığı 29 Nisan’dan itibaren 4 günlük sürede kısıtlama kurallarını ihlal eden vatandaşlara ceza kesildi. Yüzlerce vatandaşta ikaz edildi.

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde kısıtlama kurallarını ihlal eden 280 kişiye 243 bin 380 lira, jandarma bölgesinde ise 21 kişiye 79 bin 787 lira olmak üzere 301 kişiye 323 bin 167 lira ceza uygulandı.

Vatandaşlar, alınan tedbirlerin kendileri açısından önemli olduğunu belirterek, “Polislerimizin uygulaması tabi ki bizlerin sağlığını korumak için. Emniyetimize ve tüm kolluk kuvvetlerine teşekkür ediyoruz. Kim kuralları ihmal ediyorsa sonuçlarına katlanması gerekir.

Vatandaş evinde oturmuş salgın belasından kurtulmayı beklerken, kurallara uymayan sokakta gezen kişiler bu virüsün yeniden yayılmasına neden oluyor. Bu yüzden herkesin bu kurallara uyması gerekir.”diye konuştu.