İşte Yozgat'ta evde engelli bakım yardımı alan sayısı

İşte Yozgat'ta evde engelli bakım yardımı alan sayısı

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, Yozgat’ta bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için Evde Bakım Yardımı ödemelerinin başladığını söyledi.

A+A-

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, Yozgat’ta bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için Evde Bakım Yardımı ödemelerinin başladığını söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlandığını aktardı. İl Müdürü Neşeli, Yozgat’ta 3 bin 446 aile 3 bin 583 engelli için 6 milyon 428 bin 641 TL destek ödemesi yapılacağını ifade etti.

İl Müdürü Neşeli, bakıma ihtiyacı olan engelli bireylerin aileleri yanında desteklenmelerinin öncelikli hedeflerden biri olduğunu belirterek, “Engelli vatandaşlarımıza yönelik politikalarımızı aile odaklı sosyal hizmet vizyonumuz doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Aileleri yanında kalan engellilere gündüz bakım hizmeti, evde bakım yardımı gibi hizmet modelleriyle destek oluyoruz. Engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri düşüncesiyle başlatılan evde bakım yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı da destekliyoruz” dedi.

Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlara, aileleri yanında ekonomik destek sağlamak amacıyla yapılan evde bakım yardımı ödemelerinin hesaplara yatırıldığı bilgisini paylaşan İl Müdürü Neşeli, engelli vatandaşlara yönelik politikaları aile odaklı sosyal hizmet vizyonu doğrultusunda geliştirdiklerini vurguladı.

İl Müdürü Neşeli, bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlara ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla yapılan evde bakım yardımı ödemelerinin hesaplara yatırıldığını ifade etti. İl Müdürü Neşeli, bakıma ihtiyacı olan engelli bireylerin aileleri yanında desteklenmelerinin öncelikli hedeflerden biri olduğunu belirterek, evde bakım yardımı kapsamında hak sahibi başına aylık bin 794 lira ödeme yapıldığını vurguladı.

İl Müdürü Neyeli, Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla yapılan toplam 6 milyon 428 bin 641 TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırılmaya başlandığını kaydetti.

Engelli vatandaşlara yönelik desteklerin aile odaklı sosyal hizmet vizyonu doğrultusunda gerçekleştirdiklerine değinen İl Müdürü Neşeli, “Yaşamlarını kendi başlarına sürdüremeyen, ailesi yanında bakımı mümkün olmayan engelli vatandaşlarımıza kuruluşlarda bakım hizmeti sunuyoruz. Aileleri yanında kalan engellilere ise gündüz bakım hizmeti, evde bakım yardımı gibi hizmet modelleriyle destek oluyoruz. Evde bakım yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı da destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

İl Müdürü Neşeli, sosyal hizmet modelleri kapsamındaki evde bakım yardımının Ocak ayı memur maaş katsayısına göre yapılan artışla birlikte bin 795 TL’den 2.299,79 TL’ye çıkarıldığını belirterek, “Evde bakım yardımı alan vatandaşlarımıza ödemeleri Şubat ayında artışlı şekilde yapacağız” diye konuştu.

Yozgat Hakimiyet