İşte Yozgat’ta bozkırın kadın girişimcilerinin hedefi

İşte Yozgat’ta bozkırın kadın girişimcilerinin hedefi

Yozgat’ı tanıtıp Yozgat’ta üreterek marka olma hedefiyle yola çıkan Bozkırın Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, ilk genel kurulunu gerçekleştirdi.

A+A-

Yozgat’ı tanıtıp Yozgat’ta üreterek marka olma hedefiyle yola çıkan Bozkırın Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, ilk genel kurulunu gerçekleştirdi.

Genel Kurul sonrasında Çamlık Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Bozkırın Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Ebru Örmüş, “Her gün öğrenmeye, üretmeye, kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Amacımız daha çok kadınla bir araya gelmek, kadın istihdamını artırmak. Bunun da sonucu olarak Türkiye’de marka olmak” dedi.

54fefa3d-49ef-42b4-be83-f822d6d00582.jpg

GÜÇ BİRLİĞİ YAPTIK

Kadınlarla bir araya geldiklerini ve güç birliği yaptıklarını anlatan Örmüş, “Memleketim Yozgat’a hem üretimde hem satış ve pazarlamada arkadaşlarımızla birlikte güç birliği yapıp kadın kooperatifimiz kurduk. Bozkırın Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifimizle birlikte artık kazanma kazandırma zamanı. Ürünümüzü de çam kozalağı olarak belirledik. Hediyelik ürünler olarak Yozgat’ta yöresel ürünlerde eksiğimizle hareket etmeye çalıştık. Çam kolonyamız da üretime çıkardıktan sonra Yozgat’ta kadın kooperatifinin de güçlü yönetimde ticarette kadınların başarabileceğini hem göstermek istiyoruz hem de bunun yapılabilirliğini göstererek örnek olmak istiyoruz. Örnek, merkez kooperatif olmak istiyoruz. Bu hedef doğrultusunda ilerliyoruz. İnşallah arkadaşlarımla birlikte bunu başaracağız” şeklinde konuştu.

3dc39632-c581-4823-bb42-45ef26c59d30.jpg

BİLGİLENİYORUZ

Örmüş, her gün kendilerini yenilemek için çalıştıklarını belirterek, “Bugün ilk genel kurulumuzu yaptık. İl ticaret müdürlüğü, bakanlık temsilcileri ile birlikte. Sağ olsunlar bizi en baştan beri bilgilendirdiler. Eğitim toplantıları ile bilgilendirme toplantıları ile yanımızda oldular. Biz de bu bilgilerle ve her yeni gün öğrenmeye devam ederek kooperatifimizi geliştirme, büyütme amacındayız. Yozgatlı kadınlara istihdam sağlamayı istiyoruz. Bu anlamda da Yozgat’ta kadınlarımızın bizimle güç birliği sağlamalarını yanımızda olmalarını istiyoruz. Bize bu süreçte destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Türkiye’de markalaşmayı hedeflediğimizi belirtmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

KADINLARDAN TAM DESTEK

3 yıldır Yozgat merkezde esnaflık yapan Eda Yılmaz, Kooperatif adına temennisini şöyle dile getirdi; “Bozkırın Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifimizin en güzel yerlerde olacağını düşünüyorum. Ebru hanımın teklifi ile kooperatife girdim. Çok şahane ekip arkadaşlarım var.”

Sevgi Şahin, “Yozgat’ta kooperatif az olduğu için bir oluşum içindeyiz. Marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” şeklinde konuştu.

Songül Örmüş, “Bu yola düzgünce çıktık. Başarılı olacağımıza ve sonuna kadar gideceğimize de eminim. Başkanımız olarak kendisine güvenimiz tam” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.