İşte Yozgat İl Genel Meclisi'nde alınan son kararlar

İşte Yozgat İl Genel Meclisi'nde alınan son kararlar

Yozgat İl Özel İdaresi Aralık ayı İl Genel Meclis toplantısı Yozgat İl Meclis Başkanı İskender Nazlı başkanlığında yapıldı.

A+A-

Yozgat İl Özel İdaresi Aralık ayı İl Genel Meclis toplantısı Yozgat İl Meclis Başkanı İskender Nazlı başkanlığında yapıldı. Toplantıda; iki gündem maddesi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Birinci gündem maddesi; Boğazlıyan ilçesi Özler (İrşad) köyünde tapunun 103 ada, 415 parselindeki taşınmaz üzerinde mevcut imar planında (Tarımsal Depolama alanı) olan taşınmaza ilave olarak 103 ada,  365 parselle birlikte (Tarımsal Ürünlerin İşlendiği) Sanayi Alanı için hazırlanan 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı önerisinin incelendiği, proje ile alakalı olarak kamu kurum ve kuruluşlarının görüşlerinin alındığı, alınan görüşler kapsamında DSİ 12. Bölge Müdürlüğünün 17/08/2021 tarih ve 1481456 sayılı yazılarında DSİ projeleri kapsamında kalmadığı, ilgili kuramların görüşü alınması kaydı ile taşınmaz üzerinde belirtilen amaçla imar planı yapılmasında bir sakınca bulunmadığı ilgili kurum yazılarında belirtildi.

İkinci gündem maddesinde yine Boğazlıyan ilçesine bağlı köylerden 2022 mali yılı bütçesinden Yoğunhisar köyünde 3 kilometre, Karakuyu köyünde 2 kilometre, Çakmak köyünde 1 kilometre, Müftükışla köyünde 2,5 kilometre , Yenikışla köyünde 0,5  ve Yazıçepni köyünde 2 kilometre olmak üzere toplam 11 kilometre 2. kat asfalt kaplamasının yapıldığı ifade edildi.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.