İşte Yozgat Havalimanı'nın açılışının yapılacağı tarih

İşte Yozgat Havalimanı'nın açılışının yapılacağı tarih

Ankara-Sivas bağlantılı Yüksek Hızlı Tren, yolcu taşımaya başlamasının ardından gözler bu kez yapımı devam eden Hava limanına çevrildi.

A+A-

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Yozgat Havaalanının yılsonuna kadar tamamlanacağını bildirdi.

Yozgat’ta şehir merkezine 15 kilometre uzaklık Deremumlu-Fakıbeyli köyü mevkiinde yapımı devam eden havalimanı altyapı çalışmalarında sona yaklaşılırken, çalışmaların yılsonuna kadar tamamlanacağı bildirildi.

havalani-03.jpg

Yozgat merkez ve ilçelerinin yanı sıra çevre illere de hizmet sunacak olan Uluslararası standartlara sahip havalimanının yılsonuna kadar tamamlanacağı kaydedildi. AK Parti Yozgat eski Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Havalimanı altyapı inşaatının büyük oranda tamamlandığını, pistte asfalt çalışmalarına başlandığını söyledi. Başer yaptığı paylaşımında, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu açıkladı: ‘Yozgat Havalimanı bu yıl hizmete açılacak.’ Yozgat’ımız için ne söz verdiysek yerine getirdik. Hayalleri gerçeğe dönüştürdük” ifadelerini kullandı.

havalani-02.jpg

2 bin 600 metre uzunluğunda bir pistin yer aldığı havaalanının yılsonuna kadar tamamlanması için çalışmalara hız verildiği belirtilerek, “Havalimanı yılsonuna kadar Yozgat ve bölge insanının hizmetine sunulacak. Yozgat Havalimanı’ndan Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Sivas, Tokat, Çorum hatta Amasya’yı da kapsayacak şekilde bölge insanı istifade edebilecek. Yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli olacak” denildi.

Yeniufuk