İşte Yeniden Refah Partisi'ne Yozgat'ta başvuruda bulunan milletvekili aday adayları

İşte Yeniden Refah Partisi'ne Yozgat'ta başvuruda bulunan milletvekili aday adayları

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28.Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için Yeniden Refah Partisi Yozgat Milletvekili Aday Adaylık başvuruları başladı.

A+A-

Yeniden Refah Partisi İl Başkanlığına gelen İş İnsanı İbrahim Caygın, Muammer Özen ve Hasan Şahingöz, Milletvekili Aday Adaylık başvurularını İl Başkanı Nihat Kayhan’a teslim etti.

Sorgun’lu İş İnsanı İbrahim Canayakın, düzenlenen basın toplantısında Yeniden Refah Partisi’nden milletvekili aday adayı olduğunu belirterek, Yeniden Refah Partisi İktidarında Yozgat’ın her alanda kalkınacağını söyledi.

yeniden-refah-03-scaled-e1678889398579.jpg

Canayakın “28’inci dönem milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimi hayırlı olsun. Ben Yozgat’ın Sorgun ilçesinde doğdum. Nakliye, lojistik ve Otomotiv sektöründeyim. Başından beri bu davanın neferiyim. Allah nasip ederse bu yola revan olduk. Yozgat’ımız çok göç veren bir memleket. Türkiye’de 4.5 milyon Yozgatlı var, biz bunu engelleyeceğiz. Rahmetli Erbakan hocamızın Milli Görüş Davasının projelerinden olan ağır sanayiler, fabrikalar yaparak gurbetteki Yozgatlıları tekrar memleketlerine taşıyacağız. Çalışmamız bu yönde olacak. Allah nasip ederse Parlementoda çalışmaları bu şekilde yapacağız. Bu bir bayrak yarışıdır herkese hayırlı uğurlu olsun.”diye konuştu.

yeniden-refah-02-scaled.jpgyeniden-refah-02-scaled.jpg

Sorgun’da çeşitli sektörlerde faaliyetini sürdüren bir diğer İş İnsanı Muammer Özen’de İl Başkanlığına gelerek Yeniden Refah Partisi Yozgat Milletvekili Aday Adaylık başvurusunu yaptı. İş İnsanı Özen, yaptığı açıklamada; Yozgat’ta yatırımı daha cazip hale getirmek ve göçü tersine çevirmeyi hedeflediklerini belirtti. Özen, “14 Mayıs tarihinde yapılacak olan 28’inci dönem Milletvekilliği seçimleri ülkemize ve Yozgat’ımıza hayırlı olsun. 20 yıldır ülkemizi yöneten iktidarın ikinci adamları Yozgatlı olmalarına rağmen Yozgat’ımıza gereken yatırımları yapmışlar ve bu bakımdan da Yozgat’ımız öksüz ve yetim kalmıştır. Coğrafi konum olarak en iyi yerde olmasına rağmen göç veren il durumundayız. Yozgat 5’inci bölge olmasından dolayı yatırımcılara cazip gelmiyor. Yozgat’ımızın kalkındırmak için Milli Görüşün ağır sanayi hamlesinden Yozgat’ın payına düşen yatırımları memleketimize getireceğiz. Göçü tersine döndürmeyi hedefliyoruz. Yozgat’ımızı yatırımcılara cazip hale getirebilmek ve istihdamı arttırmak için 6’ıncı bölge yapmak için elimizden geldiğince tüm platformlarda sesimizi duyuracağız. 14 Mayıs tarihinde yapılacak seçimlerde Yeniden Refah Parti’sinden milletvekili aday adaylığımı tüm kamuoyuna açıklıyorum’’şeklinde konuştu.

yeniden-refah-01-scaled.jpg

Akadağmadeni’li iş insanı Hasan Şahingöz, Yeniden Refah Partisi Yozgat İl Başkanlığına gelerek Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu yaptı. Şahingöz, burada yaptığı açıklamada; Yeniden Refah Partisi’nin çıtasını yükseltmek için ellerin gelen bütün gayreti göstereceklerini vurgulayan Şahingöz, “Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesindenim. Uzun bir süredir yurt dışında ikamet ettim. Orada siyasal bilimler bölümünde mastır yaptım. Memleketime döneli 6-7 yıl oldu. Şuanda Akdağmadeni ilçesindeyim. İnşaat sektöründe hizmet veriyorum. Aynı zamanda küçük bir otelimiz ve küçük bir pastanemiz var. Bundan sonraki süreçte Yeniden Refah Partisi’nde Milletvekilliği aday adaylığımı açıklıyorum. Desteklerini bekliyorum. Allah’ın izniyle bu seçimde biz üzerimize düşeni yaparak, gerek il başkanımızla, gerek ilçe başkanımızla, gerek genel başkanımızla Yozgat’ın bütün sorunlarını çözmek ve Türkiye siyasetinde milli görüşün damgasını vurmak için geliyoruz. Herkesin desteğini bekliyoruz.”ifadelerini kullandı.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.