İstanbul’daki eğitimcilere çevrimiçi seminer

İstanbul’daki eğitimcilere çevrimiçi seminer

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, İstanbul – Şehit Halil İbrahim Yıldırım Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerine uzaktan seminer verdi.

A+A-

Okul Müdürü Mustafa Okumuş’un daveti üzerine Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Erol Kam ve Prof. Dr. Mustafa Böyükata, farklı eğitim kurumlarından ve farklı branşlardan öğretmenlerin yanı sıra farklı alanlardan meslek sahiplerinin de yer aldığı yaklaşık 65 kişiye hitap etti.

Etkinlikte Prof. Dr. Mustafa Böyükata, “Proje Döngüsü Yönetimi: Hazırlık, Uygulama ve Sonuçlandırma Süreçleri” başlığı altında proje mantığını kavramaya dönük teknik bilgiler verdi. Eğitimcilere TÜBİTAK’a yapılacak olan başvuruları konusunda yol gösterici olan toplantının amacına uygun bir biçimde yürütüldüğü, okullarda gerçekleştirilen projeler açısından mentörlük yapılmış olduğu ifade edildi. Öğretmenler için ufuk açıcı bir seminer olduğu gözlenen buluşmada katılımcıların sorularına da cevaplar verildi.

Katılımcıların bazı değerlendirmelerinde, kendileri için çok verimli olduğu, memnun kaldıkları, proje hazırlama, proje çalışmalarını yönlendirme, rapor yazma konularında kendilerini geliştirmelerinin gerektiği ve o sebeple bu tür seminerin kendilerine faydalı olacağı, dolayısıyla seminerin her bir alt başlığı ile ilgili daha derin bilgilere sahip olmaları gerektiği gibi konularda düşüncelere yer verildi.

Bu tür seminerlere ihtiyaç duyulduğunun vurgulandığı etkinliğin sonunda Şehit Halil İbrahim Yıldırım Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Okumuş bilgilerini paylaşan Prof. Dr. Erol Kam ve Prof. Dr. Mustafa Böyükata’ya teşekkür etti.