İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Yılmaz: Maddi ve manevi her zaman yanlarındayız

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Yılmaz: Maddi ve manevi her zaman yanlarındayız

İstanbul’da üniversitede okuyan öğrenciler, hafta sonu ihtiyaç, başarı bursları ve tanışma toplantısı için İstanbul Yozgatlılar Federasyonu tarafından düzenlenen kahvaltıda buluştu.

A+A-

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı H. Ahmet Yılmaz, Yozgat’tan İstanbul’a okumak için gelen öğrencilerin sadece; barınma, burs gibi ihtiyaçlarını karşılamadıklarını belirterek, “Öğrencilerimizin eğitimleri boyunca destek olma, staj gibi olanaklar ve eğitimlerinden sonra iş bulmalarına da yardımcı olmaya çalışıyoruz. dayanışma ve sahip çıkma bunu gerektirir.” dedi.

İstanbul’da üniversitede okuyan öğrenciler, hafta sonu ihtiyaç, başarı bursları ve tanışma toplantısı için İstanbul Yozgatlılar Federasyonu tarafından düzenlenen kahvaltıda buluştu.

Yaptıkları Sosyal, kültürel ve eğitim destekleriyle her dönem tüm Yozgatlıların yanında olan ve hemşehrilerini yalnız bırakmayan İstanbul Yozgatlılar Federasyonu 2021-2022 eğitim dönemi için İstanbul’da öğrenim gören Yozgatlı öğrencilerle Federasyon binasında bir araya geldi.

Kahvaltı sonrasında oluşturulan komisyonlar öğrencilerle tanışarak ihtiyaç, görüş ve önerilerini dinledi.

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı H. Ahmet Yılmaz, yaptığı konuşmada; Yozgat’tan İstanbul’a eğitim için gelen üniversite öğrencilerinin maddi ve manevi her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

Yılmaz, “Bugün burada her yıl olduğu gibi öğrencilerimize destek olmak için toplandık. Ancak her yıl sıkıntıların yaşandığı hepimizin malumudur ki iki yıla yakın dönemdir tüm dünyada yaşanan bir pandemi olayı ve bunun bize yaşattığı sıkıntılar var. Bunlardan bir tanesi İstanbul’da yurt ve ev bulma konusudur. Yıllar önce bu ve benzeri şartları da öngörerek açmış olduğumuz öğrenci yurdumuzda şükürler olsun ki Yozgatlı erkek öğrencilerimiz sorun yaşamadılar. Bu konu Yozgat’tan İstanbul’a okumaya gelen Erkek öğrencilerimizi teğet geçti diyebiliriz. Ancak bununla alakalı bir kız yurdunun da olması gerektiğini bugün ki yaptığımız görüşmeler neticesinde daha iyi benimsedik. Kısa vadede yapabileceğimiz konuları da görüşme şansı yakaladık. Oluşturduğumuz komisyonlarla öğrencilerimizin beklenti ve görüşlerini ayrı ayrı ve yüz yüze olarak değerlendirme şansı bulduk. Bu anlamda bizlere başvuran yurdumuzda kalan Yozgatlı öğrencilerimizin tamamına, bunun yanında da Yozgat’tan İstanbul’a okumaya gelen şartları uyan öğrencilerimiz ve üniversitesini kazanırken, halen eğitimine devam edip bölümünde başarı gösteren öğrencilerimize burs sağlayacağız. İstanbul gibi bir metropolde daha önceki tecrübelerimize dayanarak bizden sonra gelenlerin daha önceki dönemlerde yaşanan zorluk ve yalnızlıkları yaşamamaları adına da bugün burada toplanıp bir tanışma ve dayanışma duruşu sergilemek istedik. Öğrencilerimize sadece burs vermek demek onlara sahip çıktığımız anlamına gelmez. Onları hayata kazandırmak adına okul dönemi boyunca eğitimlerine destek ve staj gibi olanaklarda sağlıyoruz. Mezuniyetleri sonrasında ise iş bulma imkânı oluşturmaya çalışıyoruz. Dayanışma ve sahip çıkmak bunu gerektirir. Bu mana da oluşturduğumuz kısa adı İYÜDER olan İstanbul Yozgatlı Üniversiteliler Derneği’ni daha aktif hale getirme gayretindeyiz.’’ diye konuştu. 

Yeniufuk