İŞKUR'un mesleki eğitim kursları devam ediyor

İŞKUR'un mesleki eğitim kursları devam ediyor

Yozgat'ta işgücü piyasasının eleman ihtiyacını karşılamaya devam eden İŞKUR Mesleki Eğitim Kursları açmaya devam ediyor.

A+A-

Yozgat'ta işgücü piyasasının eleman ihtiyacını karşılamaya devam eden İŞKUR Mesleki Eğitim Kursları açmaya devam ediyor.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Boğazlıyan T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu arasında Hükümlülere yönelik Arıcılık mesleğinde kurs düzenlenecek.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, İl Müdürlüğü olarak bölgemizdeki işgücü piyasasının nabzını tutmaya devam ediyoruz. Bu amaçla Boğazlıyan ilçemizde hükümlülere yönelik olarak arıcılık mesleğinde kurs açıyoruz dedi. Yıldız, Mesleki Eğitim Kursları ile işgücü piyasasında dezavantajlı konumda olan hükümlülerin avantajlı konuma geçtiğini ifade ederek, çalışmak isteyen hükümlülere İŞKUR daima destek olacaktır dedi.

Yıldız, katılımcılara program süresince günlük 25 TL cep harçlığı ödenmekte olup genel sağlık sigortası, iş kazası ve meslek hastalığı primleri İŞKUR tarafından ödeneceğini ayrıca program sonunda mezun olan katılımcılara sertifika verildiğini ifade etti.

İl Müdürü Taner Yıldız, desteklerimizin bununla sınırlı kalmadığını hatırlatarak eski hükümlü hibe projeleri hakkında da bilgiler verdi. Eski Hükümlü vatandaşlarımızın kendi işyerlerini kurmaları için hazırlanacak projelere destek veriyoruz. Bu kapsamda projeleri uygun bulunan Eski Hükümlü vatandaşlarımıza brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe destek sağlıyoruz dedi. Hibe desteği hakkında bilgi vermeye devam eden Yıldız, Hibe projesi kapsamında yapılan işlemlerin 3 yıl boyunca İl Müdürlüğümüzün denetimi altında olacağını hatırlatarak, proje sonunda ise proje sahibi vatandaşımıza demirbaşların devir teslimini gerçekleştiriyoruz dedi.

Yeni Ufuk