İŞKUR personel alımı yapılacağını duyurdu! Başvurularda hangi şartlar aranıyor?

İŞKUR personel alımı yapılacağını duyurdu! Başvurularda hangi şartlar aranıyor?

İŞKUR'dan yapılan açıklamada ülkemiz genelinde personel alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR yaptığı açıklamada hastanelerde çalıştırılmak üzere en az ilkokul mezunu olmak üzere ve KPSS şartı olmadan personel? alımı yapılacağını duyurdu.

A+A-

İŞKUR'dan yapılan açıklamada ülkemiz genelinde personel alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR yaptığı açıklamada hastanelerde çalıştırılmak üzere en az ilkokul mezunu olmak üzere ve KPSS şartı olmadan personel alımı yapılacağını duyurdu.


İŞKUR kariyer sayfasında yaptığı açıklamada hastanelerin farklı bölümlerinde çalıştırılmak üzere binlerce kişinin alınacağını duyurdu. Özel hastanelere yapılacak personel alımlarında başvuracak kişilerin ise en az ilkokul mezunu olması gerekiyor.


Başvurular İŞKUR üzerinden elektronik ortamda yapılabilir ya da Alo 171 üzerinden başvurular yapılabilecek. Başvuran kişilerde ise belirtilen niteliklere uyulması isteniyor.

Bu personel alımından faydalanabilmek için öncelikle başvuran kişilerin İŞKUR'da işsiz olarak kaydının bulunması gerekiyor. Başvuru yapacak kişilerin sadece TC vatandaşı olması gerekiyor. Bunun yanı sıra ise en az ilkokul mezunu olması gerekiyor. 


Başvuru yapacak kişilerde aranan şartlar ise şöyle;


Hastanede çalışmasına engel olacak bir sağlık probleminin bulunmaması,


İkili ilişkilerde ve hastalarla olan ilişkilerinde iyi olması,


Sürekli çalışmaya uygun biri olması,


Erkeklerde askerliğini yapmış olması veya ertelenmesi gibi şartlar aranıyor.


Bu şartlara uygun olan kişiler İŞKUR internet sitesi üzerinden başvurda bulunabilir yada Alo 171 üzerinden arayarak başvuruda bulunabilir.