İlknur Ünal: Yerelden kalkınma kadınlarımızla olacak

İlknur Ünal: Yerelden kalkınma kadınlarımızla olacak

AK Parti Yozgat Kadın Kolları İl Başkanı İlknur Ünal, yerelden kalkınmanın kadınlarla olacağına inandıklarını belirtti.

A+A-

AK Parti Yozgat Kadın Kolları İl Başkanı İlknur Ünal, yerelden kalkınmanın kadınlarla olacağına inandıklarını belirterek, kırsal kalkınmaya ve kadın emeğine yönelik gerçekleştirdikleri faaliyetlerle kadınların iş gücüne katılım oranlarının artırılmasını hedeflediklerini söyledi.

Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı tarafından 81 İlde olduğu gibi Yozgat’ta da Kadın Emeği Türkiye’nin istikbali projesi programı düzenlendi.

kadin-kollari-7-672x448.jpg

Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen toplantıya Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Vekili Fatoş Gürkan, Ak Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, Belediye Başkanı Celal Köse, Ak Parti Kadın Kolları Yozgat İl Başkanı İlknur Ünal ve çok sayıda davetliler katıldı.
Ak Parti Kadın Kolları İl Başkan İlknur Ünal, yaptığı konuşmada; girişimci kadınların her zaman yanlarında ve destekçileri olacaklarını belirtti.

Ünal, “Kadın kolları teşkilatı olarak 6. Olağan kongremizin ardından 13 ilçe teşkilatı ile her gün istisnasız sahadayız. İl genelinde gerçekleştirdiğimiz projelerimiz ve faaliyetlerimizle etki alanımızı genişletmeye çalışıyoruz. Bugün de böyle özel bir programa ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Yerelden kalkınmanın kadınlarla olacağına inancımızla; kırsal kalkınmaya ve kadın emeğine yönelik gerçekleştirdiğimiz Yozgat buluşmamızla kadınların iş gücüne katılım oranlarının artırılmasını hedefliyoruz. Proje sonucunda, sağlanan destekler hakkında bilgilendirilen kadınlarımızın, mevcut uygulamalardan faydalanmaları ve kırsal kalkınmanın gelişmesini bekliyoruz. Bu projeyle girişimci kadınların hem yol göstericisi hem de destekçisi olacağız inşallah. Kadınların her alanda etkin ve söz sahibi olmasını sağlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği desteklerle bugün daha güçlü ve özgürüz. Geçmişte sınırlı özgürlük alanlarında kendimizi ifade edemiyorken bugün her yerde bizler varız. Yarının inşasında daha etkin olmak, geleceğe yön vermek için bizlere bu imkânları sunan cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

kadin-kollari-5-672x448.jpg

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’de toplumda kadının önemine değindi.

Başkan Köse, “Biz kadınlarımızı her zaman başımızın tacı yaptık. Onların işlerini ne kadar kolay kılarsak yaşam alanlarını ne kadar kolay kılarsak onlarından ve geleceğe hazırladığımız çocuklarımızın da daha iyi yetişmesini sağlamış oluruz dedik Yozgat merkezimizde bir eksikliği gidermiş olduk 0-6 yaş Kreş ve Gündüz bakım evini önümüzdeki günlerde hizmete açacağız. Bir tanesi Yozgat Park içerisinde açacağız bir tanesini de Milli İdare Anadolu imam Hatip lisesinin yanı başında hizmete açacağız” diye konuştu.
Ak Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer ise Türkiye’nin güçlenmesinde kadının büyük katkısının olacağını ifade etti.

kadin-kollari-6-672x448.jpg

Başkan Başer, “ Kurtuluş savaşında kucağında yavrusunun üzerinden battaniyeyi alarak mermiler ıslanmasın diyen kağnıların üzerine atan ecdatların devamısınız. Bu gün o gün ki kurtuluş savaşında ki görevi sizler yapıyorsunuz hem ülkemize hem Yozgat’ımıza kadın girişimcilerimizin ailenize ve ekonomimize katkı sağlamak için canla başla mücadele veriyorsunuz. Türkiye’nin güçlenmesinde büyük katkılarınız olacaktır. Seçim beyannamemize baktığınızda kadınlarımızın oyları yüzde 50 olduğunu görüyoruz. Türkiye bugün güçlü ise hızlı treni ile, havaalanları ile duble yolları ile köprüleri ile ve düşmanlarının üstüne yağdırdığı SİHA’larla İHA’larla güçlü ve en büyük güç ise kadınlarımızla güçlü olmayı başardık.” şeklinde konuştu.

Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Vekili Fatoş Gürkan ise şunları kaydetti: “ Yozgat gerçekten taşından ekmek çıkaran vatandaşıyla dünya genelinde siyasetçileri ile kadınıyla hayatın her alanında başarılı olan güzel bir ilimiz,”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.