İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şube Başkanı Nurullah Nurdoğan oldu

İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şube Başkanı Nurullah Nurdoğan oldu

İlim Yayma Cemiyeti  Yozgat Şubesi Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirildi. İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şube Başkanlığı’na Nurullah Nurdoğan getirildi.

A+A-

İlim Yayma Cemiyeti  Yozgat Şubesi Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirildi. İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şube Başkanlığı’na Nurullah Nurdoğan getirildi.

Genel kurulu yönetmek üzere Cahit Bekir Kayhan, Ferman Zararsız ve Şükrü Yalman divan heyetine seçildi. Faaliyet Raporu okunması ve ibrası, Mali Raporun okunması ve ibrası, Denetim Kurulu Raporunun okunması ve ibrası, Muhammen/Tahmini bütçenin okunması ve müzakeresi, Yönetim Kurulunun Genel Kuruldan yetki taleplerinin müzakeresi, Şube organlarının seçimi gerçekleştirildi.

İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şubesi Başkanı Nurullah Nurdoğan, amaçlarının ülkemizin kalkınmasına yararlı ilmi, ahlaki, içtimai, sınai bilgileri yaymak, milli ve manevi kültürel değerleri benimseyen bir toplumun yetişmesine katkı sağlayacak eğitim ve kültür faaliyetlerinde bulunmak, bu doğrultuda çalışmalar yapmak olduğunu kaydetti.

İYC Başkanı Nurullah Nurdoğan, kamu yararına çalışan dernek statüsünde olduklarına dikkat çekerek, yurt hizmetleri kapsamında 49 yıllığına bedelsiz tahsis edilen yurtta yerli ve yabancı 135 öğrenciye hizmet verildiğini, ayrıca eğitim ve kültür merkezinin yakın zamanda eksiklerinin tamamlanarak, faaliyetlerine başlayacağını ifade etti.

İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şube Başkanı Nurullah Nurdoğan, İlim Yayma Cemiyeti’nin ülkenin en köklü ve kamu yararına çalışan sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu belirterek, 70 yılı aşan bir kurum olarak ülke genelinde ve Yozgat’ta eğitim ve sosyal alanında önemli çalışmalar yaptığını söyledi.

Nurdoğan, öğrenciler için devlet tarafından barınma ve gıda yardımı yapıldığını hatırlatarak, iktisadi işletme olarak hizmet verildiğini kaydetti.

Pandemi dönemi nedeniyle eğitim ve öğretime ara verildiğini hatırlatarak, yurtların da kapalı kaldığını dile getiren Nurdoğan, İlim Yayma Cemiyeti olarak bir çok alanda faaliyet düzenlediklerine vurgu yaptı. Nurdoğan, özellikle yaz kurslarında öğrencilere yönelik etkinlikler yaptıklarına değindi.
Nurdoğan, Yozgat İlim Yayma Cemiyeti’nde yaz kursları kapsamında öğrencilere Kur’an-ı, Kerim, Hadis, Siyer, Fıkıh, ebru dersleri verilirken, sosyal ve kültürel faaliyetlerinin gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Nurdoğan, “Cemiyetimizin kuruluşu 2013 yılından bu tarafa hizmet eden ve son üç dönemdir şube başkanlığımızı yapan bayta Ahmet Topuz Başkanımız olmak üzere görev alan tüm yönetim kurulu üyelerimize, yönetim kurulumuz adına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İlim Yayma Cemiyeti yurt binasında gerçekleştirilen genel kurula Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Ak Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, Memur-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Hizmet-İş Sendikası Başkanı Ferman Zararsız, STK başkanları, cemiyet üyeleri ve davetliler katıldı.

İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şubesi Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Nurullah Nurdoğan, Yusuf Yazıcı, Ali Cansever, Bilal Keskin, Şükrü Yalman, Cahit Bekir Kayhan ve Recep Şahingöz.