İl Müftüsü Gülden açıkladı! Yozgat'ın bütün camilerinde yapılacak

İl Müftüsü Gülden açıkladı! Yozgat'ın bütün camilerinde yapılacak

Çalışma hayatı yoğunluğu içerisinde dini eğitime vakit bulamayan yetişkin erkekler için Camilerde Kur'an-ı Kerim Öğretimi Programı yapılacak.

A+A-

Çalışma hayatı yoğunluğu içerisinde dini eğitime vakit bulamayan yetişkin erkekler için Camilerde Kur'an Öğretimi Programı yapılacak.

Yozgat İl Müftülüğü tarafından başlatılan program çerçevesinde camilerde Kur’an dersleri verilecek.
Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, Kur’an-ı Kerim okunması hususunda Müftülük olarak Yozgat’ın bütün camilerini ve cemaatini Kur’anla hemhal olmalarını sağlayacaklarını söyledi.

Yozgat’ta camilerde Kur’an eğitim programı için müracaatların yapıldığını dile getiren Müftü Gülden, kış akşamlarının Kur’an eğitimi ile değerlendirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Müftü Gülden, merkez ve köylerdeki camilerde yapılan haftalık cami çalışma programı dışında camilerde Kur’an öğretimi adı altında cemaatin talebi üzerine Kur’anı Kerim dersleri verileceğini belirtti.

İl Müftüsü Gülden, “Önümüzdeki dönem içerisinde bu uygulamayı daha genişleterek Müftülüğümüze bağlı merkez ve köy olmak üzere tüm camilerimizde Kur’an derslerini başlatacağız. Özellikle vatandaşlarımızın bu yöndeki talepleri bizleri memnu ediyor’’ dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığının çocuk, genç, engelli bireyler ve kadınlar için Kur'an kurslarında hazırladığı temel dini eğitim programlarından farklı olarak yetişkin erkekler için hazırladığı ‘Camilerde Kur'an Öğretimi Programı'nda da, Kur'an-ı Kerim, itikad, ibadet, siyer ve ahlak dersleri olacak.

Vatandaşların mesaisinin uygun olduğu zamanlara planlanacak programa, il ve ilçe müftülükleri üzerinde başvuru yapılabilecek.

Ayrıca Başkanlığın yetişkin kadın ve erkekler için yaptığı temel dini eğitimin yanında Tefsir, Hadis, Akaid, İlmihal, Siyer ve Cuma Derslerinden oluşan kısa süreli öğretim programları da uygulanıyor.

İmam-hatip ve müezzin-kayyımlar tarafından uygulanacak ‘Camilerde Kur'an Öğretimi Programı', haftada üç gün ve günde iki saat olarak camilerin manevi atmosferlerinde gerçekleştirilecek.

Yozgat Hakimiyet