İki ilçede kısıtlama şaşkınlığı! Bir adım ötede her şey değişiyor

İki ilçede kısıtlama şaşkınlığı! Bir adım ötede her şey değişiyor

Korona haritasında kırımızı renkte olan Yerköy İlçesinde hafta sonu kısıtlaması varken, bir adım ilerideki Çiçekdağı’nda turuncu renkte olduğu için hafta sonu kısıtlaması yok.

A+A-

Yozgat’ın Yerköy İlçesi ile iç içe girmiş olan Kırşehri’nin Çiçekdağı ilçeleri hafta sonu kısıtlamalarından dolayı farklılık yaşıyor. Korona haritasında kırımızı renkte olan Yerköy İlçesinde hafta sonu kısıtlaması varken, bir adım ilerideki Çiçekdağı’nda turuncu renkte olduğu için hafta sonu kısıtlaması yok.

 

koronavirus-risk-haritasi.jpg

Daha öncede pek çok kez haberlere konu olan Yozgat ve Kırşehri’nin Yerköy ve Çiçekdağı ilçeleri bu seferde korona salgını ile gündeme geldi. İç içe girmiş iki farklı ilçe, kovid-19 kısıtlamaları ile farklılık yaşadı. Çiçekdağı ilçesinde kısıtlama yokken, Yerköy ilçesinde hafta sonu kısıtlaması oldu.

Vatandaşlar, yıllardır Çiçekdağı ve Yerköy’ün iç içe olduğunu belirterek, düşüncelerini şöyle ifade ettiler: “Daha önce iki ilçenin birleştirilmesine yönelik kamuoyu oluşturuldu fakat bir sonuç alınamadı. Komşularımızla camdan cama konuşurken, telefonla arayacağımız zaman Yozgat’ın yada Kırşehri’nin kodunu çeviriyoruz. Çok ilginç bir durum aslında. Son olarak yan tarafta kovid tedbirleri kapsamında hafta sonu kısıtlaması var. Bu tarafta ise yasak var.”