Hüsnü Şenlendirici sevenlerini üzdü! Hangi hastalığa yakalandığını duyurdu

Hüsnü Şenlendirici sevenlerini üzdü! Hangi hastalığa yakalandığını duyurdu

Hüsnü Şenlendirici'nin hasta olduğu haberleri magazin gündemine bomba gibi düştü. Peki Hüsnü Şenlendirici kimdir Hüsnü Şenlendirici'nin hastalığı ne?

A+A-

Hastalığı sebebiyle bıçak altına yatan ünlü ismin sağlık durumunun iyi olduğu, ailesinin ve yakın çevresinin de müzisyeni yalnız bırakmadığı öğrenildi.

Sibel Can ve Hakan Altun ile birlikte yer aldığı programda izleyicinin kulaklarının pasını silen Hüsnü Şenlendirici'nin bağırsak kanserine yakalandığı ortaya çıktı.

Hüsnü Şenlendirici, önceki gün Ulus'taki özel bir hastanede ameliyat oldu.Bir süredir rahatsızlık yaşayan ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici'nin bağırsak kanserine yakalandığı öğrenildi.

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ'NİN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Önceki gün ameliyata giren ve bağırsağından 11 santim alınan müzisyenin bir hafta daha doktor kontrolünde kalacağı öğrenildi.

Şu sıralar Kanal D ekranlarında 'Şarkılar Bizi Söyler' programı ile boy gösteren ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici'nin kansere yakalandığı öğrenildi. İki çocuk babası Şenlendirici'nin, bağırsak kanserine yakalandığı ortaya çıktı.

Peki Hüsnü Şenlendirici kimdir? Hüsnü Şenlendirici'nin hastalığı ne? İşte ünlü klarnetçinin hayatıma dair merak edilenler...

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ KİMDİR?

12 Temmuz 1976'de İzmir'de doğan Hüsnü Şenlendirici Roman asıllı Türk klarnet virtüözüdür.Hüsnü Şenlendirici, Roman kökenli müzik geleneğine sahip bir ailenin çocuğudur. Dedeleri Hüsnü Şenlendirici (klarnet, trompet) ve Fahrettin Köfeci (klarnet) ve babası Ergün Şenlendirici (trompet) gibi o da 5 yaşında klarnet çalmaya başlamıştır. Özellikle 12 yaşına kadar Ege ve Anadolu'nun çeşitli kültürleriyle müzikal yolculuğa çıkmıştır. 1988'de İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitim Bölümüne girmiş ve 4 yıl sonra okuldan ayrılmıştır.