Hollanda’da Yozgatlılar ile buluştular

Hollanda’da Yozgatlılar ile buluştular

Hollanda’ya giden Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rıza Haldun Gündoğdu ve beraberindeki heyet, Hollanda Yozgatlılar Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Özer ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.

A+A-

Hollanda Yozgatlılar Federasyonu daveti üzerine eğitim çalışmaları kapsamında Hollanda’ya giden Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rıza Haldun Gündoğdu ve beraberindeki heyet, Hollanda Yozgatlılar Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Özer ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.

Yozgat Bozok Üniversitesini temsilen toplantıya katılan ve heyete başkanlık eden Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rıza Haldun Gündoğdu, Yozgat Bozok Üniversitesi ile Hollanda Yozgatlılar Federasyonu işbirliğinde yürütülecek projelerin Yozgat ile Hollanda arasında köprü olacağını söyledi.

Prof. Dr. Gündoğdu, “19-25 Mayıs tarihleri arasında Yozgat Bozok Üniversitesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Gökçen Aydın Akbuga, Dr. Öğretim Üyesi Esin Cerit, Arş. Gör. Dr. Aybike Bahçeli, Hemşirelik Bölümü öğrencisi İbrahim Yunus Akıncı’dan oluşan heyet ile birlikte eğitim çalışmaları kapsamında Hollanda Yozgatlılar Federasyonu’nun daveti üzerine Hollanda’ya gittik. Federasyonumuz aracılığı ile Hollanda Saxsion Üniversitesi ile yapılacak işbirliğine ilişkin fikir alışverişinde bulunduk. Görüşme kapsamında karşılıklı hoca değişimi, Hollandalı öğrencilerin Yozgat’ta staj yapmaları, üniversite olarak yaşlılık ile ilgili yapılması planlanan anket çalışmaları ile akademik olarak mevcut ve yeni projelere ilişkin neler yapılabilir konularında fikir alışverişinde bulunduklarını” dedi.

hollandada-yozgatlilar-ile-bulustular-02.jpg

Hollanda Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Tahsin Özer de Yozgat Bozok Üniversitesi ve Sorgun ilçesinden gelen heyeti Hollanda’da ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Hollanda Yozgatlılar Federasyonunun kapısının Yozgat’a sevdalı olan, kendini Yozgatlı hisseden herkese açık olduğunu belirten Özer, “Federasyon olarak kuruluş amacımız “mikro milliyetçilik, kavmiyetçilik, bölgecilik yapmak” olmadığı gibi, üzerimize düşen sosyal misyonun bizzat icracısı olmaktır. Amacımız, doğduğumuz yerle; doyduğumuz yeri birleştirmektir. Yeni yetişen neslimize sahip çıkmak; değerlerimizi unutturmamaktır. Yozgat’ın bilim yuvası lokomotifi olan Yozgat Bozok Üniversitemizden gelen heyet ile birlikte yapılması planlanan işbirliklerine ilişkin görüşmeler gerçekleştirdik. Yozgat’taki bakım evleri için neler yapılabilir konularında görüş alışverişinde bulunduk. Yozgat Bozok Üniversitesi heyetine davetimize icabetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yeniufuk