Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Zarasız: Kadın toplumun temelidir

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Zarasız: Kadın toplumun temelidir

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zarasız, kadının toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsuru olduğunu belirterek, “Kadın toplumun temelidir.”dedi.

A+A-

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zarasız, kadının toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsuru olduğunu belirterek, “Kadın toplumun temelidir.”dedi.

Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Kadın Komitesi Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle emekçi kadınlar için bir program düzenledi.

Programa, Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Hak-İş İl Başkanı Ferman Zararsız, Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, Yozgat Belediyesi Şirket Müdürü Yalçın Korkmazyiğit, Şube Kadın Komitesi Başkanı Arzu Yönel, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Şube Kadın Komitesi Başkan Yardımcıları ve sendika üyesi kadınlar katıldı.

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zarasız, yaptığı konuşmada, kadınların toplumdaki önemini vurgulayarak  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Zararsız, “Kadının toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsuru olduğunu belirterek, “Demokratik, ileri bir toplum için, kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabiliyor olmaları dolayısı ile büyük önem taşımaktadır. Genel işler işkolunda çalışan kadınların sendikal harekette temsilinin olmaması sebebiyle Hizmet İş Kadın Komitesi’nin 2007 yılında kuruldu. “Kadın Komitemiz kısa zamanda büyüdü. Kadınların sendikal hayata aktif katılımını sağlamaya, çalışma hayatındaki kadınların sorunlarına çözüm üretmeye, bilgi ve birikimlerini verime dönüştürebilecekleri uygun zeminler hazırlamaya, ulusal ve uluslararası sendikal hareket içinde öncü olmaya, kadınlarımızın aile hayatı yanında, sosyal, kültürel, siyasal ve ekonomik hayatta da aktif olmasını sağlamaya, büyük bir azimle devam etmektedir.

Emekçi kadınların, geleceğin erdemli sendikal inşaasında önemli rol ve katkılarının olacağına inancımız tamdır.  Üzerinde yaşadığımız coğrafyaya can veren, emekleriyle dokuyan, alınteriyle bu bereketleri toprakları yoğuran ve bin yıl önce coğrafyamızı vatan haline getiren, duruş sahibi kadınların aydınlattığı yolda, Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum.”diye konuştu.

Arzu Yönel’de, sorunlar karşısında yılmayan, yorulmayan, yol arayan, kadınlık onurunu her alanda temsil etmenin hakkını veren, kadınların dün olduğu gibi, bugün ve yarın da var olacağını ifade etti.