‘Herkes İçin Sinema’ gala töreni yapıldı

‘Herkes İçin Sinema’ gala töreni yapıldı

İçişleri Bakanlığı, Yozgat Valiliği ve Bozok Üniversitesinin destekleri ile Yozgat’ta Sevgi Evleri’nde ikamet eden gençlere altı ay boyunca “Herkes İçin Sinema” başlığıyla verilen eğitimler sonucu çekilen kısa filmlerin Gala Töreni yapıldı.

A+A-

Projesini Yozgat Bozok Üniversitesi Yozgat Meslek Yüksek Okulu Radyo-TV programcılığı programı Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı’nın hazırladığı, Sinema Okuryazarları Derneği’nin öncülüğünde, İçişleri Bakanlığı, Yozgat Valiliği ve Bozok Üniversitesinin destekleri ile Yozgat’ta Sevgi Evleri’nde ikamet eden gençlere altı ay boyunca “Herkes İçin Sinema” başlığıyla verilen eğitimler sonucu çekilen kısa filmlerin Gala Töreni yapıldı.

Yozgat Belediyesi Büyük Sinema salonunda gerçekleştirilen gala törenine Yozgat Valisi Ziya Polat, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Şenol Akın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, Sinema Yazarı Suat Köçer, Öğretim Üyeleri ve projede yer alan sevgi evlerinde kalan çocuklar katıldı.

Programın açılışında bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Üniversitelerin en önemli işlevlerinden birisinin de halka dokunmak, halkın sorunlarına çözüm bulmak olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Yozgat Bozok Üniversitesi her alanda olduğu gibi sosyal farkındalık projeleri ile de önemli başarılara imza atmaktadır. Öğretim Görevlisi Batuhan Kalaycı Hocamız küçük yaşlarda bir hedef olarak önüne koyduğu medya ve sinema alanıyla ilgili hayallerini gerçekleştirmek üzere ciddi bir çaba ve gayret sarf ediyor. Eğer bir şeylere inanıyorsanız, hayalleriniz varsa ve mesleğinizi seviyorsanız, mutlaka ve mutlaka o hayal ettiğiniz şeylere ulaşma yolunda bir başarı elde edersiniz. İşte Öğretim Görevlisi Batuhan Kalaycı Hocamız da Sevgi Evleri özelinde, evlatlarımızın geleceğe hazırlanmasında, onlara anne-baba şefkatinin bir kez daha yaşatılmasında, toplumsal farkındalık ortaya konulmasında, bu çocuklarımızın dünyalarının keşfedilmesinde, kabiliyetlerinin, yetilerinin ortaya konulmasında önemli bir başarıya imza atmıştır. Bu manada İçişleri Bakanlığımızın, Valiliğimizin ve Üniversitemizin desteklediği bu projenin hayata geçirilmesinin çok anlamlı olduğunu gördük”
Yozgat Valisi Ziya Polat projeye başından beri inanarak büyük bir özveri ve inançla çalışan, altı aylık eğitimin sonunda büyük bir başarıya imza atan Öğretim Görevlisi Batuhan Kalaycı’ya projede yer alan tüm ekip arkadaşlarına teşekkür etti. Vali Polat, istikbalimiz ve yarınımız olan çocuklarımıza yapılan yatırımların en önemli yatırımlar olduğunu ifade ederek, memleketimiz için, milletimiz ve yavrularımız için yapılan tüm güzel projelerin arkasında ve destekçisi olacaklarını belirtti.

Sunuculuğunu Projenin Koordinatörü Öğretim Görevlisi Batuhan Kalaycı’nın yaptığı Gala Töreni’nde sevgi evlerinde altı ay boyunca sinema, medya alanında eğitim alan çocukların senaryolarını yazıp, yönettiği beş kısa film gösterildi.