Haydi Yozgat Yiğit Alp'e nefes ol!

Haydi Yozgat Yiğit Alp'e nefes ol!

Yozgat Şefaatli ilçesinden hemşerimiz Emre Avşar’ın SMA hastası minik oğlu Yiğit Alp için yardım kampanyaları devam ediyor. Minik Yiğit Alp için Cumhuriyet meydanında yardım kermesi açıldı.

A+A-

Yozgat Şefaatlili hemşerimiz Emre Avşar’ın SMA hastası minik oğlu Yiğit Alp için yardım kampanyaları devam ediyor. Minik Yiğit Alp için Cumhuriyet meydanında yardım kermesi açıldı.

Yiğit Alp’in teyzesi Beydağ Özcan yaptığı açıklamada “Hastalık ölümcül bir hastalık olduğu için durmuyor. Bu sebeple bizim de durma lüksümüz yok. Bizde her gün canla başla ne yapabiliriz, daha fazla nasıl katkı sağlayabiliriz? Sürekli bunun derdindeyiz. Bugün tekrardan Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda standımızı açtık ve ürün satmaya devam ediyoruz. Sağ olsun vatandaşlarımızın çoğu ürün almadan destek oluyor. Yiğit Alp’in şuan durumu aynı. Hastalık ilerliyor ve kaslarını kaybetmeye devam ediyor. Bu süreç bitmeden biran önce tedaviye ulaşması gerekiyor. SMA ölümcül bir hastalık dünya üzerinde bebek ölümlerinin en birinci sebeplerinden birisidir. Bu nedenle Yiğit Alp’in de bu zor günleri tedavi ile atlatması gerekiyor.

Hemşerilerimiz başta olmak üzere bir bebeğin hasta olduğunu görüp üzülen ve vicdanı sızlayan herkesin desteğini bekliyoruz. Yozgatlı siyasilerimizden destek göremedik henüz. Ben bilmediklerini zannetmiyorum ama destek göremedik. Halkımız gördükleri zaman, ‘Biz Yiğit Alp’i biliyoruz. Sosyal medyadan takip ediyoruz’ diyorlar. Halkımız daha çok bilinçlenmeye başladı. Yani Yozgat çevresine daha çok yayılmaya başladı. Her ne kadar geç kalmış olsak da. Çünkü 10 aydır devam eden bir kampanya. Yeni yeni insanlar fark etmeye başladı. Yiğit Alp’in ailesi, bir çok siyasi isim ve milletvekili ile telefonda görüştü. Fakat bir katkılarını göremedik” diye konuştu.

İlgili Haberler