Havalar soğuyor! Aracınızın kışlık bakımını yaptırın

Havalar soğuyor! Aracınızın kışlık bakımını yaptırın

Yozgat’ta oto tamir ustaları yaklaşan kış mevsimi öncesi araçlarının bakımlarını yaptırmaları konusunda uyardı.

A+A-

Yozgat’ta oto tamir ustaları yaklaşan kış mevsimi öncesi araçlarının bakımlarını yaptırmaları konusunda uyardı.

Yerköy Sanayisi’nde uzun yıllar Oto Yedek Parça ve oto yıkama üzerine faaliyetini sürdüren Süleyman Yalçınkaya, araç sahiplerini yaklaşan kış mevsimi öncesi uyararak; araçların, antifriz, lastik, motor ve fren sistemi gibi önemli aksamlarının bakımını şimdiden yaptırmaları gerektiğini belirtti.
Süleyman Yalçınkaya, yaptığı açıklamada, araçların kışlık bakımının kışa girmeden yapılması gerektiğini vurguladı.

EKİM AYINDA ARAÇLARIN KIŞLIK BAKIMI YAPTIRILMALIDIR

Yalçınkaya, “Bölgemizde kış mevsimi diğer illere göre uzun soğuk geçmekte. Bu bakımdan Kasım ayına girdiğimiz anda da kışa girmiş oluyoruz. Bu aydan itibaren araç sahipleri, araçlarının kışlık bakımını mutlaka yaptırsınlar. Araçların kışlık bakımının şimdiden yaptırılması can ve mal güvenliği açısından da büyük önem arz etmektedir. Araç bakımı ihmale gelmez. İster kışlık bakım ister yazlık bakım insan hayatı için son derece önemlidir. Nasılsa kışa daha var sonra yaptırırım gibi bir düşünce hem araç masrafını daha da artırır hem de can ve mal güvenliğini tehlikeye atar.”dedi.

KIŞLIK BAKIM ARAÇTAN ARACA VE İŞLEME GÖRE DEĞİŞİR

Kışlık bakım fiyatlarının araçtan araca ve işleme göre değiştiğini söyleyen Yalçınkaya, “Araç sahipleri mutlaka kış girmeden araçlarının bakımını yaptırmaları gerekir. Bunlar; antifriz, motor yağı, fren sistemi, kar lastiği, silecekler, akü gibi aksamların mutlaka kontrol edilmesi lazım. Kışlık bakımı yapılmazsa yolda kalınır, sorun yaşanır, araç arıza verir. Ayrıca araçların filtreleri ve hortumları da önemlidir. Hortumlar zayıf yada yıpranmış olursa antifriz konulduğunda araç hortumlarını patlatabiliyor. Hortumlar da patladığı zaman üst kapağa zarar veriyor. Bundan dolayı hortumların kontrolü ve filtre bakımı yapılmalıdır.”diye konuştu.

Yeniufuk