Haritadaki korkutan detay! Yozgatlılar neden aşı olmuyor?

Haritadaki korkutan detay! Yozgatlılar neden aşı olmuyor?

Yozgat’ta koronavirüs vaka sayıları giderek artamaya devam ederken aşı risk haritası tüm gerçekleri ortaya koyuyor. Haritadaki birçok il mavi renge dönerken Yozgat, İç Anadolu Bölgesi'nde tek sarı renkte il olarak kaldı.

A+A-

Yozgat’ta koronavirüs vaka sayıları giderek artamaya devam ederken aşı risk haritası tüm gerçekleri ortaya koyuyor. Haritadaki birçok il mavi renge dönerken Yozgat, İç Anadolu Bölgesi'nde tek sarı renkte il olarak kaldı.

Yozgatlı neden aşı olmuyor? Vakalar neden artıyor? Yozgat Çamlık Gazetesi bu sorulara Yozgat’ta sokakta cevap aradı.

Çoğu vatandaş bilgi kirliliğinden dolayı insanların aşıya ön yargılı olduğunu düşünürken, kimisi de yakında Yozgat’ın da haritada mavi renge döneceğini düşünüyor.

23232-bnpb-cover.jpg

Hamide Nur Süsler: Bence Yozgatlı internetten çıkan konuşmalardan dolayı aşı olmuyor. Çünkü aşı olduktan sonra yoğun bakıma yatıyorlar diye hasta olunuyor ve ölünüyor gibi söylemler var. Bu yüzden Yozgatlı aşı olmak istemiyor diye düşünüyorum.

İsmini vermeyen vatandaş: Vatandaşlar belki daha fazla bilinçlendirilmesi gerekebilir. Bu konuda yeterli bilgiye sahip değildirler. Vatandaşlarımız bilgilendirilmeli ve aydınlatılmalıdır. Aşılama oranı arttıkça pandemi sürecinden kurtulacağımızı net bir dille anlatabilmemiz gerekir diye düşünüyorum.

Gonca Tekin:  Bence ihmal ediyorlar. Küçük şehir olduğu için bize bulaşmaz diye düşünüyor olmalarından olabilir.

Fatma Hanım: Ben herkes yaptırıyor sanıyorum. Gide gide maviye döneceğiz inşallah. Bence Yozgatlı aşıyı yaptırıyor.

Asım Korkmazer: Valla ben onu bilemiyorum. Yaptırıyorlar mı yaptırmıyorlar mı? Yozgat sarı bölgede ben 3 tane aşı oldum. Yozgatlı her halde aşılarını yaptırıyor.

Ömer Osman Yolatar: O herkesin kendi takdiri. Ben aşılarımı yaptırdım. Aşı yaptırmayanların belki de korkusu var. Korkusu olmasa yaptırırdı.

Necati Ekici: Bu aşı karşıtları var. İçinde ne olup ne olmadığı belirsiz. Ben öyle düşünüyorum. Şuanda bende yaptırmadım aşıya karşıtım. Ama ileride yaptırmayı düşünüyorum. Çünkü aşıyı bizlere dayatacaklar. Sinemaya, AVM’ye gidemeyeceksin. Hastanelerde aşı olmadığın zaman doktorlar bakmayacak. Bu yüzden bende aşı olmayı düşünüyorum.

Orhan Bozkurt: Bilmiyorum da vurulmalarını tavsiye ederim. Ben ikinci dozumu vuruldum. Sağlık yönünden iyi olur. Vurulmayanlar sinemaya dahi gidemeyecek.

Hüseyin Bozlak: Ben ikinci dozu yaptıracağım. Millet korkuyor. Kolu veya başka bir yerleri şiştiği için korkuyor. Ben bile ilk aşıyı olalı 15 gün oldu. Kolum şişer diye korkuyordum. Arkadaşlarım beni teşvik etti. Bende aşıyı vurundum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler