Hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Hafta sonu yasakları neler?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Hafta sonu yasakları neler?

Koronavirüs pandemisi nedeniyle yetkili kurumların almış olduğu kararlara göre vatandaşın sağlığı için birçok farklı iş yerinin çalışması yasaklandı. Özellikle bazı iş yerlerini etkisine alan hafta sonu yasakları var.

A+A-

Koronavirüs pandemisi nedeniyle yetkili kurumların almış olduğu kararlara göre vatandaşın sağlığı için birçok farklı iş yerinin çalışması yasaklandı. Özellikle bazı iş yerlerini etkisine alan hafta sonu yasakları var. Bu hafta sonu yasakları arasında neler var? 


Günlerdir mücadele ettiğimiz koronavirüs salgınında hemen hemen bir yıl olmuş bulunmakta. 6 Mart tarihinde hangi iş yerleri açık olacak? İnsanlar hafta sonu hangi işyerlerine gidebilir? 


6,7 Mart tarihinde bu hafta sonu çok yüksek riskli iller dışında tüm illerde mekanlara vatandaşlar giriş yapabilecek. Fakat yüksek riskli illerde mekanlar cumartesi günü açık olacakken, pazar günü kapalı olacak. Yüksek riskli illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı yürürlükte olacak.

Hafta sonu açık olan mekanlar aynı hafta içi  uygulanan sabah 07.00 ve 19.00 arası çalışacak ve yüzde 50 kapasite ile hizmet verecek. AVM'ler ise hafta içi olduğu gibi 20.00'e kadar ziyarete açık olacak.


Virüsün seyrine göre yetkili kurumlar tarafından kısıtlama kuralları değiştirilecektir.