Günlerdir heyecanla bekleniyordu! Yozgat il başkanı belli oldu

Günlerdir heyecanla bekleniyordu! Yozgat il başkanı belli oldu

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 38. Olağan İl Kongresi, Yozgat'ta gerçekleşti. CHP Yozgat İl Kongresi'nde Abdullah Yaşar Tekrar il başkanı seçildi.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 38. Olağan İl Kongresi, Yozgat'ta gerçekleşti. CHP Yozgat İl Kongresi'nde Abdullah Yaşar Tekrar il başkanı seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 38. Olağan İl Kongresi, Yozgat'ta gerçekleşti. Kongrede il başkanlığı için mevcut Başkan Abdullah Yaşar ve Boğazlıyan Eski İlçe Başkanı Ahmet Peker yarıştı. Abdullah Yaşar, 95 oy alarak il başkanlığına tekrar seçildi.

yasar-guven-tazeledi-3.jpg

Kongre, Büyük Sinema Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

yasar-guven-tazeledi-4.jpg

Kongreye, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ankara Milletvekili Aliye Tirmisi Ersever, Nevşehir Eski Milletvekili Faruk Sarıaslan, Genel Başkan Adayı İlhan Cihaner, Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, 27. Dönem Yozgat Milletvekili Ali Keven, Belediye Başkanı Eski Başkanı Kazım Arslan, Uzunlu Belediye Başkanı Okan Yaşar Elbaşı ve çok sayıda partili katıldı.

yasar-guven-tazeledi-1.jpg

CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, Yozgat'ın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, bu topluluğun bir parçası gibi bu memlekete hizmet etmeye çalıştıklarını ifade etti. Yaşar, genç yaşta siyasete atıldığını ve 8 yıl boyunca iki dönem belediye başkanlığı görevini üstlendiğini belirterek, partinin örgütlerine destek olmaya çalıştıklarını ve ilçe binalarını iyileştirdiklerini dile getirdi. Ayrıca, parti tanıtımına katkı sağlayacak bir araç aldıklarını ve partiyi temsil ederek Cumhuriyet Meydanı'nda beş bin kişinin katıldığı bir etkinlik düzenlediklerini aktardı.

Yaşar ayrıca, Yozgat'ta çeşitli etkinlikler ve projeler gerçekleştirdiklerini, okullara katkı sağladıklarını, sporu desteklediklerini ve yardımseverlik faaliyetlerinde bulunduklarını söyledi. Gençlere eğitim fırsatları sunarak kırk genç arkadaşlarını eğitimden geçirdiklerini ve parti broşürlerini halka ulaştırdıklarını belirtti. Ancak, deprem nedeniyle bazı projelerin yarım kaldığını ekledi. Seçimlerde İYİ Parti ile işbirliği yaptıklarını ancak istedikleri sonuçları alamadıklarını dile getirdi.

yasar-guven-tazeledi-5.jpg

Boğazlıyan CHP Eski İlçe Başkanı Ahmet Peker ise Cumhuriyet Halk Partisi'nin devrim geleneğinden geldiğini ve birlik içinde hareket etmeleri gerektiğini vurgulayarak, önümüzdeki seçimin önemini ve partinin büyüklüğünü vurguladı. Peker, parti içi birlik ve dayanışmanın önemine değindi ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin geleceğinin aydınlık yarınlar için mücadele etmek olduğunu ifade etti.

Cumhuriyetin 100. yılının yaklaştığı bir dönemde, CHP Yozgat İl Kongresi'nde partililer, birlik ve dayanışma içinde önemli bir seçime hazırlanıyor.

İlgili Haberler