Gönül Dağı dizisine ilham kaynağı olan Mustafa Çiftci Yozgat'ta öğrencilerle buluştu

Gönül Dağı dizisine ilham kaynağı olan Mustafa Çiftci Yozgat'ta öğrencilerle buluştu

Modern Türk edebiyatının günümüzdeki önemli temsilcilerinden olan yazar Mustafa Çiftci, Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde öğrenciler ile edebiyat söyleşisi gerçekleşti.

A+A-

Modern Türk edebiyatının günümüzdeki önemli temsilcilerinden olan yazar Mustafa Çiftci, Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde öğrenciler ile edebiyat söyleşisi gerçekleşti. Söyleşiye her sınıf kademesinden 24 öğrenci, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Ahmet Doğan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Çiftci,  öğretmenler ve misafirler katıldı.

gonul-dagi-2-2048x1365.jpg

Son dönemde özellikle herkesin ilgisini çeken Gönül Dağı dizisine de ilham kaynağı olan Bozkırda Altmışaltı adlı kitabı başta olmak üzere yazarın diğer eserlerini, sanat ve hayat görüşü konuşuldu.

Memlekette hasıl olan acı-komik durumlar, gündelik yaşamı kolaylaştıracak tavsiyeler, zamana yenilen zanaatlar, çağa ayak uydurma telaşı, çocukluk, taşra, anne sevgisi, edebiyat, sinema, popüler kültür ve daha nice mevzuları değinen,  Bozkırın kalemi Çiftci’nin hayata ve insanlara tükenmeyen bir merakla bakışına değinildi.

gonul-dagi-3-2048x1365.jpg

Çiftci, gözlemlerini, tecrübelerini öğrencilerle tatlı bir sohbet havasında paylaştı. Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde, Z kütüphanesinde gerçekleştirilen söyleşide  Okul Müdürü Rıza Uslu, yazar Mustafa Çiftci’ye, öğrenci, öğretmen ve katılımcılara teşekkür etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan’da günün anısına Mustafa Çiftci’ye hediye takdim etti. 

Yeniufuk