Gönül Dağı dizisi yine gönülleri fethetmeye hazırlanıyor

Gönül Dağı dizisi yine gönülleri fethetmeye hazırlanıyor

TRT 1 ekranlarında yayınlanan bozkırda geçen etkileyici hikayesi ve farklı karakterlerin hayatlarından kesitler bulunan hem güldüren hem ağlatan senaryosu ve sahnesi ile milyonları Gönül Dağı dizisi yine milyonları ekran başına kitlemeye hazırlanıyor.

A+A-

TRT 1 ekranlarında yayınlanan bozkırda geçen etkileyici hikayesi ve farklı karakterlerin hayatlarından kesitler bulunan hem güldüren hem ağlatan senaryosu ve sahnesi ile milyonları ekran başına kitleyen Gönül Dağı, Bu hafta sonu 19. bölümde örnek bir girişim olacak.


 Yıllar önce açmak istediği halk eğitim merkezini yeniden açmak istiyor Gülsüm Öğretmen bu hayalini gerçekleştirecek.


Ekonomik şartlar,aile engeli ve farklı sorunlardan nedeniyle okuyamayan Gedellili kadınlar, artık yeni açılacak olan halk eğitim merkezinde bir araya gelecekler. Kasaba halkının desteği ile Gülsem hocanın girişimi kadınlara, ev ekonomilerine katkıda sağlayacak el sanatları öğretecek. Halı dokuma, dikiş, nakış vb. dallarda eğitim verilecek.

gonul-dagi-kadinlar.jpg


Gönül Dağı yapmış olduğu bu projeyle kadınların hayatlarına dokunarak yeni sosyal sorumluluk projelerine öncülük yapacak. Gülsüm Öğretmen mucit olan öğrencileri Taner ve amcaoğullarından destek isteyerek, 'ne yapın ne edin bir iplik makinası icad edin'' der.


Taner ve Amcaoğulları iplik yapma makinesini yaparak kasaba kadınlarının karşısına çıkar ve bir bahçede toplar. İplik makinasından çıkan iplikleri boya kazanlarına atarak, kurutur ve yeni iplikler üretilir.


GÖNÜL DAĞI KADINLARI 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI VERDİ


“Sıcak, samimi, dürüst, çalışkan, fedakar, başımızın tacı, fark yaratan Anadolu kadınlarının yaşamlarına pencere açan Gönül Dağı’ndan tüm kadınlarımıza kucak dolusu sevgiler, saygılar… “ 


Gönül Dağı cumartesi akşamları saat 20.00'de TRT 1 ekranlarında seyircisiyle buluşacak...