Geri sayım başladı! Ak Parti'nin Yozgat Belediye Başkanı Adayı belli oluyor

Geri sayım başladı! Ak Parti'nin Yozgat Belediye Başkanı Adayı belli oluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan ziyareti sonrasında yerel seçimlere dair önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan ziyareti sonrasında yerel seçimlere dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, AK Parti'nin Yozgat Belediye Başkan adayının belirleneceği tarihi 15 Aralık olarak işaret etti. 

Erdoğan'ın Yunanistan ziyareti sonrasında gerçekleştirdiği basın toplantısında, yerel seçimlerde aday açıklamalarının 15 Aralık'tan sonra yapılacağını duyurması, AK Parti içerisinde Yozgat Belediye Başkan adaylığı için heyecanı artırdı. Erdoğan'ın bu açıklamasıyla birlikte, parti içinde adaylık için hazırlıklarını sürdüren isimlerde geri sayım başladı.

Erdoğan'ın değerlendirmelerine göre, 2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı başlığıyla bir adım atılmamıştı. Ancak, bu seçimde durumun çok daha farklı olduğunu belirten Erdoğan, şu anda AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) arasında yerel seçim stratejilerine dair çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Erdoğan, 15 Aralık sonrasında peyderpey aday açıklamalarının yapılacağını belirterek, sürecin nasıl işleyeceği hakkında bilgi verdi.

AK Parti ve MHP'nin yerel seçimler kapsamında yaptıkları görüşmelerde 2019 seçimlerindeki denge gözetilecek mi sorusuna Erdoğan, partilerinin çalışmalarının bu dengeyi gözetip gözetmeyeceğine dair detayları paylaştı. Heyetler arasında yapılan görüşmelerin bu hafta içinde netice vereceğini belirten Erdoğan, sonrasında alınan kararların bir üst düzeyde değerlendirileceğini ifade etti.

Yozgat Belediye Başkan adaylığı için merakla beklenen açıklamanın 15 Aralık sonrasında yapılacak olması, bölgedeki siyasi dinamikleri etkilemeye aday görünüyor. AK Parti'nin ve MHP'nin stratejik bir işbirliği içerisinde nasıl bir yol haritası çizeceği ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

İlgili Haberler