Gençlik Yozgat'ta buluştu

Gençlik Yozgat'ta buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Sorgun Gençlik Merkezi işbirliğinde yürütülen “Genç Değişim, Genç Gelişim” başlıklı proje çerçevesinde “Takım Çalışması Eğitimi” 14-15 Ağustos tarihleri arasında düzenlendi.

A+A-

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Sorgun Gençlik Merkezi işbirliğinde yürütülen “Genç Değişim, Genç Gelişim” başlıklı proje çerçevesinde “Takım Çalışması Eğitimi” 14-15 Ağustos tarihleri arasında düzenlendi.

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz eğitimle alakalı yaptığı açıklamada “Takım Çalışması Eğitimi ile amacımız gerek sosyal hayatımız ve gerekse iş hayatında ekip/takım olmasının önemi ve getirisi konularında farkındalık kazandırmaktır. Katılımcıların, iletişim becerilerini kullanarak hedefleri doğrultusunda motive olmalarını, grup içi dinamikleri ile ilgili bilgi ve becerilerini geliştirip, takım ruhu yaratarak sinerji oluşturmalarını sağlamaktır. Profesyonel hayatta ilerleme sağlamak açısından değer taşıyan bu eğitim; takım üyesi olmak, başarmak ve takımca sinerjiyi oluşturmak adına geliştirilmesi gereken tutum, davranış ve teknikleri öğretmeyi amaçlamıştır.
Eğitimde, takım ruhu ve takım çalışması nedir?, motivasyon ve özgüvenin önemi, takım liderliği ve liderlerin takım olması, takım/ekip ruhu ve inovasyon, takım çalışmasının kişi ve kurumlara katkısı, takım oluşumu, görev dağılımı, takım liderliği, sinerji ve ortak hedef belirleme, takım içi ve dışı etkili iletişim becerilerinin sağlanması, takımla birlikte karar verme süreci, takımlarda beyin fırtınasının önemi ve yöntemi , Türkiye’den ve Dünya’dan takım çalışması örnekleri ele alındı.” ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.