Gençlik ve Spor Bakanlığı Yozgat'ta 77 personel alacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yozgat'ta 77 personel alacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye genelinde, 4 bin 346 kadrolu işçi alımı yapılacağını duyururken Yozgat'ta ise 77 kişinin istihdam edilecek.

A+A-

Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek 77 personel alımı yapılacak.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye genelinde, 4 bin 346 kadrolu işçi alımı yapılacağını duyurdu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, antrenör, güvenlik görevlisi ve temizlik elemanının istihdam edileceğini söyledi. Sürekli işçi istihdamına yönelik alım yapılacağını dile getiren Parlak, “Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapmak üzere 4 bin 346 kadrolu işçi alımı yapacak. Yozgat’ta 10 antrenör, 22 erkek, 27 bayan olmak üzere 47 güvenlik görevlisi, 7’si erkek 11’i bayan olmak üzere 18 temizlik görevlisi alımı yapılacak” dedi.

Personel alımı için müracaatların İŞKUR üzerinden gerçekleştirildiğini dile getiren İl Müdürü Parlak, başvuru şartlarını taşıyan adayların 27 Ağustos 2021 tarihine kadar esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerini kaydetti. Parlak Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabileceğine vurgu yaptı.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Her aday, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yayımlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

Başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacak. Başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmeyecek. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacak. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları alınabilecek.

Bu duyuruda belirtilen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru işleminin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacak.