Gençlere etkili iletişim teknikleri eğitimi

Gençlere etkili iletişim teknikleri eğitimi

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında “Genç Değişim, Genç Gelişim” başlıklı projesiyle “Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi” 16-17 Ağustos 2021 tarihlerinde düzenlendi.

A+A-

Gençlik Projeleri Destek Programı (2020-1) kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen, Sorgun Gençlik Derneği koordinatörlüğünde ve Sorgun Gençlik Merkezi işbirliğinde yürütülen “Genç Değişim, Genç Gelişim” başlıklı proje kapsamında “Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi” 16-17 Ağustos 2021 tarihlerinde düzenlendi.

Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz yaptığı açıklamada “Projemiz ile, gençlerin kişisel ve kişilerarası becerileri arttırmaya yönelik eğitimler, çalışma ziyaretleri, fuar, çalıştay, kariyer günleri ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Projemiz kapsamında, gençlerin iletişim becerileri, takım çalışması, organizasyon becerileri, problem çözme becerisi, kriz yönetimi, liderlik, analitik düşünce, sosyal girişimcilik gibi bilgi, beceri ve yeterlilikleri gelişecek. Proje faaliyetlerimiz Sorgun Gençlik Merkezi işbirliğinde yürütülmektedir. 12 ay sürecek proje faaliyetlerinden Yozgat bölgesinde ikamet eden, yaklaşık 750 genç yararlanacaktır.

Günlük hayatta ya da iş yaşamında etkili iletişim kurabilme, başarımız için olmazsa olmazdır. Çünkü iyi bir iletişim iyi insan ilişkilerinin temelidir. Bu eğitimde, iş yaşamında başarı için gerekli olan profesyonel iletişim becerileri üzerinde durulmuştur. Profesyonel hayatta iletişim; ilişki geliştirmek, insan davranışlarını değiştirmek ve verimli bir koordinasyon sağlamak amacıyla en önemli etkendir. Profesyonel hayatta ihtiyaç duyulan etkili iletişim yöntemleri ve iletişim sanatının incelikleri bu eğitimde gençlere sunulmuştur.

Projemiz kapsamında eğitimlerimiz devam edecektir. Gençlerimizi eğitimlerimize katılmaya davet ediyoruz. Eğitimlerimize web sayfamız (www.sorged.org) üzerinden başvuru yapabilirler.