Gençler ‘Keşf-i Yozgat’ projesiyle kanyonu keşfetti

Gençler ‘Keşf-i Yozgat’ projesiyle kanyonu keşfetti

SORGED tarafından hazırlanan, ‘Keşf-i Yozgat’ başlıklı projeye katılan gençler, Yozgat’ı keşfetmeye çalışıyor.

A+A-

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) gençlere yönelik hazırladığı etkinlikler kapsamında Kazankaya Kanyonu’nda gezi programı gerçekleştirildi. SORGED tarafından hazırlanan, ‘Keşf-i Yozgat’ başlıklı projeye katılan gençler, Yozgat’ı keşfetmeye çalışıyor.

SORGED, Yozgat Bozok Üniversitesi’ne gelen  80 öğrenciye oryantasyon programı gerçekleştirerek, Kazankaya Kanyonuna gezi düzenledi. Gezi programı sonunda Yozgat'ın doğal güzelliklerini ilk kez keşfeden gençler, programdan mutlu bir şekilde ayrıldı. 

1-083.jpg

SORGED Başkanı Halil Uğuz, Yozgat’ın mevcut turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması için düzenledikleri çeşitli etkinlikler ve tanıtım faaliyetleri içerisinde yer alan ‘Keşf-i Yozgat’ başlıklı proje ile gençlerin, ilin tüm ilçelerini adım adım gezerek, keşiflerde bulunmaya devam ettiklerini bildirdi.

Dernek Başkanı Uğuz, “Üniversiteye başlamak pek çok gencin hayatında yeni bir dönemin başlangıcı aslında. Üniversiteye başlamak beraberinde yeni arkadaşları, eskisine göre daha esnek bir zaman planını, öğrenecek ve keşfedilecek bir sürü yeniliği, çoğu zaman yeni bir şehirde bir yaşam kurmayı da beraberinde getiriyor.  Üniversitede geçen yıllar aynı zamanda kimlik gelişiminin de gerçekleştiği önemli yıllar. Bu yıllarda gençler kendilerini keşfediyor, yeteneklerini geliştiriyor, iş hayatına atılıyor, sosyal yaşamlarını yapılandırıyor ve yetişkinlik hayatına hazırlık yapıyor. Üniversite yıllarında kazanacağı mesleki beceriler mezuniyetinin ardında iş bulma ve başarılı bir kariyer yolculuğunda gençlerin en büyük destekçi olmaya ve onlar için eğitimler, kurslar, etkinlikler düzenlemeye ve ücretsiz Avrupa fırsatları ile buluşturarak yurt dışına göndermeye devam edeceğiz. Gençlerle birlikte Yozgat'ı  keşfetmeye devam edeceğiz” dedi.

2-115.jpg

Yozgat’ın kırsal turizm açısından gelişmesi için gerekli olan doğal, kültürel, tarihi değerlere sahip olmasına rağmen mevcut kırsal turizm potansiyelini istenilen şekilde değerlendiremediğinin altını çizen Dernek Başkanı Uğuz,  Yozgat’ın mevcut kırsal turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması için çeşitli faaliyetler düzenleyeceklerine dikkat çekti.

3-042.jpg

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.