Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı belli oldu

Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı belli oldu

Gelecek Partisi (GP) Yozgat Kurucu il başkanlığına mali müşavir Ömer Aydoğmuş atandı.

A+A-

Türk siyasetçi, uluslararası ilişkiler uzmanı, akademisyen, eski dışişleri bakanı, eski başbakan vekili ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 26. dönem başbakanı Ahmet Davutoğlu tarafından 12 Aralık 2019’da kurulan Gelecek Partisi, yurt genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar kapsamında Yozgat Kurucu il başkanlığına Ömer Aydoğmuş atandı.


Atanma sonrası yazılı bir açıklama yapan ve hiçbir menfaat gözetmeden Yozgat için çalışacaklarını dile getiren Aydoğmuş açıklamasında; “Çok Kıymetli hemşerilerim, şahsımı bu ulvi göreve layık gören Başbakanımız Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere Teşkilat Başkanımız Sayın Selim Temurci beye teşekkür ediyorum.

Ayrıca desteğini hiçbir zaman esirgemeyen, Gelecek partisi kurucular kurulu üyesi Adalet Politikaları İzleme Kurulu Başkanımız, bir dönem Kayseri Baro Başkanlığı ve HSYK üyeliği yapmış Yozgatlı hemşerimiz Av. Ali Aydın abime ve çok kıymetli Gelecek Partisi yöneticilerine şükranlarımı sunuyorum.

Değerli hemşerilerim; her ne şart altında olursa olsun, elini taşına altına koymuş, Yozgat’ımıza hizmet etmiş büyüklerimiz gibi bizler de, çıkmış olduğumuz bu kadim yolda, inandığımız değerler dahilinde elimizden geldiği kadarıyla, hiçbir ayrım yapmadan ülkemize ve Yozgat’ımıza aynı şevk ve heyecanla hizmet etmek için gece demeden gündüz demeden çalışacağımızı belirtmek istiyorum.


Saygıdeğer hemşerilerim; hiç bir siyasi ikbal peşinde koşmadık, Allah’ım neyi takdir ederse o olur, takdirin ötesinde hiç bir şey olmaz. Sizlerle birlikte Yozgat için varız, Yozgat için çalışacağız. Allah’ın izniyle Yozgat Merkezimiz başta olmak üzere tüm ilçelerimizde, beldelerimizde, mahalle ve köylerimizde teşkilatlanma çalışmalarımıza hız kazandıracağız.


Rabbim utandırmasın, Rabbim doğruluktan ayırmasın diyor saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.
Ömer Aydoğmuş kimdir?


1979 Akdağmadeni doğumluyum. İşletme yüksek lisan mezunuyum. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışmaktayım. Kızılay Şube başkanlığı görevinde bulundum, Yeşilay temsilciliği görevini sürdürmekteyim. Evli 1 çocuk sahibiyim.


Siyasi mücadeleye 1996 Yılında Üniversitede okurken Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun yanında başladım. Üniversite sonrası BBP de ilçe başkanlığı MKYK ve Disiplin kurulu üyeliklerinde bulundum. Muhsin Yazıcıoğlu ülke menfaatleri doğrultusunda karar alırdı.

Bizde 2014 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde BBP’nin Ekmelettin İhsanoğlu’nu destekleme kararına karşı gelerek o gün o şartlarda Recep Tayyip Erdoğan’ın desteklemesi gerektiğini beyan ederek partimizden istifa ettik.


Daha sonra Başbakanımız ve dönemin Ak Parti Genel başkanı Davutoğlu ile birlikte %49.5 ile en yüksek oyu alırken bizlerde destekledik.

O gün nasıl Cumhurbaşkanlığı seçiminde ülke menfaati için Recep Tayyip Erdoğan’ı ve yine Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanlığı döneminde Ak Partiyi desteklediysek bugünde aynı duygu ve düşünceyle hiç bir menfaat gözetmeden Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun yanındayız.

Neden yanındayız biliyor musunuz; ben AK parti içinde siyaset yapan biri değildim, BBP’de siyaset yapıyordum. Biz ülke menfaati dedik partimizden istifa ettik ancak AK parti %49.5 la tarihi oyu alan bir başbakanı görevden aldı.

O günden sonra ülke hiç iyiye gitmedi. Belki proje yatırım ilerledi lakin devlet fakirleşti halk, fakirleşti, bugün gelin durum ortada, mutlaka güzel şeyler var lakin hiç bir şey eskisi gibi değil, ekonomik kriz içten içe milletimizi sömürüyor fakat kimse farkında değil.

Bu sebeple, bugün ülke ve millet menfaati söz konusu dur, Türkiye Cumhuriyeti alternatifsiz değildir. Alternatifsiz tek yer Suriye’dir. Ülkemizi İran olmayacaktır, Suriye olmasına da biz izin vermeyiz. Kimse baki değildir, tek baki olan Allah’tır. Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum” ifadelerini kullandı.