Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Aydoğmuş: Çözüm beklemektedir

Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Aydoğmuş: Çözüm beklemektedir

Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş, Kadına yönelik şiddetin her geçen gün toplumun kanayan bir yarası olarak çözüme kavuşmayı beklediğini söyledi.

A+A-

Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş, Kadına yönelik şiddetin her geçen gün toplumun kanayan bir yarası olarak çözüme kavuşmayı beklediğini söyledi.

İl Başkanı Ömer Aydoğmuş, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü, dolayısıyla açıklama yaptı.

Başkan Aydoğmuş, açıklamasında şunları kaydetti: “Kadınların şiddete karşı mücadelesinin küresel olarak birleştiği, kadınların sorunlarının paylaşıldığı, eşleri veya başkaları tarafından maruz kaldıkları şiddetin önlenebilmesi için, gerekli bütün çözüm yollarının arandığı ve tüm dünyada kadınlara uygulanan şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından ilan edilen anlamlı bir gündür. Kadına yönelik şiddet her geçen gün toplumun kanayan bir yarası olarak çözüme kavuşmayı beklemektedir. Bilindiği üzere kadın cinayetlerinde her geçen gün sayı artmakta, tecavüz ve ölüm haberleri magazinleştirilip, kadın bedeni nesnelleştirilerek bir reyting malzemesi haline getirilmektedir. Şiddetin temel nedeni ise toplumsal zihniyet dönüşümünün sağlanamamış olması ve şiddetin kaynağına odaklı çözümlerin geliştirilemeyerek, gerçek bir iradenin ortaya konulamamasıdır. Bu bağlamda, devletin kurum ve kuruluşlarına büyük görevler düşmektedir. Devletin kadına yönelik şiddetle mücadelede çok yönlü ve bütüncül politikalar üretmesinin yanı sıra, mücadelenin toplumsal düzeyde bir bilinç oluşturmak kaydıyla, genele yayılarak, etkin ve kararlı bir şekilde yürütülmesi gerekliliği vardır.

Gelecek Partisi olarak “Kadına Karşı Sıfır Şiddet” hedefimize ulaşmak için; Kadına yönelik şiddet konusunda, başta “İstanbul Sözleşmesi” nin yeniden yürürlüğe  konulması olmak üzere, kadın onurunu koruyacak, Ulusal ve Uluslararası standartlarda tüm tedbirleri alarak gerekli adımları atacağız.”

Yeniufuk

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.