Fransa'dan Yozgat'a gelen gurbetçinin aracından neler çıktı neler..

Fransa'dan Yozgat'a gelen gurbetçinin aracından neler çıktı neler..

Fransa’da gurbetçi olarak çalışan ve tatil için Yozgat'ın Sarıkaya ilçesine gelen vatandaşın aracında yapılan aramada uyuşturucu yakalandı.

A+A-

Fransa’da gurbetçi olarak çalışan ve tatil için Sarıkaya’ya gelen vatandaşın aracında yapılan aramada uyuşturucu yakalandı.

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğünce yurt dışında ikamet edip tatilini Türkiye’de geçirmek üzere gelen (N.K.A.) isimli gurbetçinin Fransa Menşeli (X) plakalı araç ile yurt dışından uyuşturucu ve uyarıcı madde getirdiği bilgisini aldı.

Sarıkaya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Sarıkaya İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte bahse konu araç Sorgun istikametinden Sarıkaya istikametine seyir halindeyken durduruldu.

img-20210805-wa0022.jpg

Fransa’dan Türkiye gelen (N.K.A.) isimli şahsın üzerinde ve aracında yapılan aramada (12) gr macun cinsi esrar maddesi ile (1) adet sarılı vaziyette (0,62) gr içilmeye uygun sarılmış macun esrar, tütün karışımı (8) adet morfin hap, (1) adet faturasız değerli taş ölçüm cihazı, (3) adet tütün sarma kağıdı ele geçirildi.

Ele geçirilen uyuşturucu ve uyarıcı maddeler sonrasında şahsın ikamet adresi olan Çayıralan ilçesi bölgesindeki ikametindeki evinde arama yapıldı. Yapılan aramada (300) gr macun esrar, (50) gr kenevir tohumu, (1) adet ruhsatsız av tüfeği, (76) adet av tüfeği kartuşu ele geçirildi.

TRAFİK KURALLARI TÜRKİYE’ DE İHLAL EDİLİYOR

Yerköy’de Gurbetçi bir vatandaşın Sanayi kavşağında, hastane kavşağında kırmızı ışıklarda hızlı bir şekilde beklemeden geçiş yapan ve şehir içi trafiği tehlikeye sokan hareketleri vatandaşlar tarafından korku ve panikle tepkilerin yağmasına sebep oldu.

Sanayi kavşağında karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir vatandaş ise: Hepimizin gurbette yaşayan yakınlarımız var fakat Yurt dışında kurallara uyulduğunun övgüyle anlatılıp, buraya gelince yüksek sesle ve süratli araç kullanarak trafik ışıklarını ve kurallarını ihlal etmeleri de hiç hoş olmuyor bu konuda gurbetçilerimizin duyarlı olmalarını istiyoruz” dedi.

Etiketler : , ,