Eslem Fatma bebek için Yozgat tek yürek oldu

Eslem Fatma bebek için Yozgat tek yürek oldu

Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası 6 Aylık Yozgatlı Eslem Fatma Altındağ, bebek için Yozgat Belediyesinin desteğiyle Cumhuriyet Meydanında 10 gün sürecek kermes düzenlendi.

A+A-

Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası 6 Aylık Yozgatlı Eslem Fatma Altındağ, bebek için Yozgat Belediyesinin desteğiyle Cumhuriyet Meydanında 10 gün sürecek kermes düzenlendi.

SMA tip1 hastası Eslem Fatma Altındağ’ın annesi Minik Fatma bebebğin annesi Aslıhan Altındağ, Yozgatlı duyarlı vatandaşlara seslenerek minik yavrularının tedavisinin yapılarak sağlığına kavuşması için başlatılan yardım kampanyası ve kermese destek olmaya davet etti.

Anne Altındağ, “Kızımız 25 günlükken Gazi Üniversitesi’nde Yenidoğan Yoğunbakım Servisinde yatışı yapıldı. Kızımızın raporunda “SMN1 geni Ekzon 7 ve Ekzon 8’de homozigot delesyon belirlenmiştir. Hastanın SMN1 geni için Homozigot(mutant) hasta olduğu belirlenmiştir.” yazıyordu. Daha sonra ilgili doktorla görüştük ve bize tedavisinin mümkün olmadığını çok yüksek mecralar gerektiğini ve bu miktarın toplayamayacağımızı söyleyince Gazi Üniversitesi’nde daha ilk adımda umutlarımız kırıldığı için tedaviye başlatmadık. Bizim için en etkili ilaç olarak SGK karşılamadığı için yurtdışında belirli ülkelerde mevcut olarak kullanılan “Zolgensma” etki oranı yüzde 95 şeklinde hesaplanmış ilacımızı almaya ihtiyacımız var. Bu ilaç için 2 Milyon dolar gerekiyor. Zolgensma adlı ilacın belirli kriterleri var kilo sınırı 13 kiloyu bir gram bile geçmemesi ve 2 yaşını doldurmadan alması gerekiyor. Bu vakit dilimi şuan 6 aylık olan bebeğimiz için çok uzun bir süre ve yolumuz çok uzun. Duyarlı vatandaşlarımızdan yavrumuzun sağlığına kavuşması için bizlere yardımcı olmalarını bekliyoruz.”diye konuştu.

GÖNÜLLÜLERE İHTİYAÇ VAR

Yozgat’ın ve dünyanın her yerindeki gönüllülere seslenen Altındağ, “Bu zorlu zamanımızda kızımın iyileşmesi için tüm Yozgatlı hemşerilerimizden destek bekliyorum. Allah’ın izni ile tedavi için gerekli parayı toplayıp, kızımı sağlığına kavuşturacağız. Bunun için Dünya’nın dört bir yanında yer alan hemşerilerimizin desteğini bekliyoruz” dedi. Eslem Fatma Altındağ’ın ‘zolgensma gen tedavisi’ görmesi için 2.2 milyon dolar gerekiyor.”dedi.

İLÇELERDEN DE DESTEK GEREKİYOR

Kermeslerin artması gönüllülerin de desteğine bağlı. Altındağ’ın mesai arkadaşları, akrabaları, komşuları buldukları her vakti, Eslem Fatma için düzenledikleri yardım kampanyalarına ayırıyor. Bunun için Yozgat’ın tüm ilçelerinden de destek bekliyorlar. Açılacak her kermes, yapılacak her yardım minik Eslem için bir umut ışığı olacak. Daha önce Yiğit Alp’i yurt dışına gönderen Yozgat Eslem Fatma için de umut olacak.

DESTEK İÇİN İBAN NUMARALARI

Yozgat Valiliği Onaylı Yardım Kampanyası Hesap Bilgileri: Sefa Altındağ (Babası) Ziraat Bankası
IBAN:TR37 0001 0002 5767 0250 9150 04
TR10 0001 0002 5767 0250 9150 05 $
TR80 0001 0002 5767 0250 9150 06
SWİFT ( BIC ) KODU : TCZBTR2A