Erva Kevser Yurtlu görevini teslim aldı

Erva Kevser Yurtlu görevini teslim aldı

AK Parti Yozgat İl Kadın Kolları Başkanlığı’na atanan Av. Erva Kevser Yurtlu için devir teslim töreni gerçekleştirildi.

A+A-

İlknur Ünal’ın istifasıyla boşalan AK Parti İl Kadın Kolları İl Başkanlığına genel merkez tarafından atanan Erva Kevser Yurtlu için İl Başkanlığı binasında devir teslim töreni düzenlendi.

Törene AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, Belediye Başkanı Celal Köse, İlknur Ünal, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Av. Erva Kevser Yurtlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Gökhan, İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı ve AK Parti İl Kadın Kolları üyeleri katıldı.

“Çalışmamızı tevazu ve samimiyetle sürdüreceğiz”

Törende konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Erva Kevser Yurtlu, “Sözlerimin hemen başında Bursa’da infaz koruma memurlarımızın içinde bulunduğu saldırıda şehit olan infaz koruma memurumuza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Öncelikle, bu göreve getirilmemde büyük destekleri olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’a, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’a, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcımız Sayın Ertuğrul Soysal’a, Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer’e, Belediye Başkanımız Sayın Celal Köse’ye, İl Genel Meclis Başkanımız Sayın İskender Nazlı’ya, İl başkanımız Sayın Yusuf Başer’e şükranlarımı arz ediyorum. Saygı değer büyüklerim, kıymetli hazirun; Bilindiği üzere, kıymetli İl Başkanımız Sayın Yusuf Başer’in başkanlığındaki mevcut il yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmakta iken, bu kutlu göreve layık görüldüm. Rabbin utandırmasın hem sizleri hem de şahsımı mahcup etmesin, mahcup edici hal ve davranışlardan uzak eylesin. Gün birlik günü, gün iri olma, diri olma günü. El ele, gönül gönüle vererek, ekip ruhuyla hep beraber çalışma günü. Amacımız ve temennimiz Kurucu Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davasını, kadının gücüyle sahalara yaymaktır. Partimiz ile biz kadınlar, siyasetin nesnesi değil, öznesi haline getirilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız siyasi hayatındaki en büyük başarı ve desteğini kadınlardan gördüğünü her fırsatta vurgulayarak, bizlerin siyasette yolunu açmıştır. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, çalışmamızı tevazu ve samimiyetle sürdüreceğiz. Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız liderliğindeki partimizin, teşkilat organlarıyla; uyumlu, verimli ve etkin bir şekilde, özellikle parti yan kuruluşu Kadın Kolları olarak, siyasetin hamurunu yoğurup, köyden mahalleye; beldeden ilçeye, nihai olarak da il merkezine uzanan mahir eller ve neferlerle, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve basın-yayın organlarının öneri ve eleştirilerini de dikkate alarak partimizin ve davamızın daha da yükselmesini sağlamaya çalışacağız. Beni bu kutlu göreve layık gören değerli büyüklerime ve değerli teşkilat mensuplarına tekraren şükranlarımı sunuyorum. Özellikle de bu özgüveni veren aileme teşekkür ediyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun” dedi.

“Çok önemli bir sürece giriyoruz”

Kaliteli ve güzel hizmetler verileceğine inancının tam olduğunu kaydeden AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer, “Bilindiği gibi İlknur Hanımefendiye Ankara’ya kendi isteğiyle ayrılmasının nedeniyle ilimizde boşalan Kadın Kolları İl Başkanlığımıza Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızca yeniden bir atama gerçekleştirildi. Tabi oraya müracaat eden arkadaşlarımız oldu. Ben kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepsi en iyisine, en güzeline layık ama bir kişi atanabilecekti. Atanan arkadaşımıza Erva Kevser Yurtlu hanımefendiyi tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Önceki dönem görev yapan İlknur hanımefendiye tabi kadın kollarımızın tamamına geçen süre içerisinde çok özverili hizmetler yaptıkları için teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlığı bilindiği gibi kadın kollarımıza hepsinden daha çok kıymet veriyor, değer veriyor. Kadınlarımız çünkü 2023 seçimlerine giderken çok daha kaliteli ve güzel hizmetler vereceğine inanıyor. Zaten kadın kollarımıza Cumhuriyet dönemindeki Hatice bacılarımın halibirlik görevlerini yaptıklarına inanıyorum. Onun için çok önemli bir sürece giriyoruz inşallah Cumhurbaşkanımızı yeniden 2023’te Cumhurbaşkanı seçebilmek için kadın kollarımızın hepsine çok ihtiyacımız var. Onun için ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Her ikisine de başarılar diliyorum ve tebrik ediyorum” diye konuştu.

Başkan Yurtlu’ya yeni görevinde başarılar dileyen Belediye Başkanı Celal Köse, “AK Parti Kadın Kolları İl Başkanlığımızda devir teslim törenimizi gerçekleştirdik. 5 yıldır büyük bir azimle görevi yürüten İlknur Ünal hanımefendiye teşekkür ediyor, yeni dönemle Başkanlık görevine atanan Erva Kevser Yurtlu hanımefendiye görevlerine başarılar ve muvaffakiyetler diliyorum. Allah ülkemize, şehrimize hayırlı hizmetler etmeyi nasip etsin” şeklinde konuştu.

Törende konuşan bir diğer isim ise Merkez İlçe Başkanı Ahmet Gökhan oldu. Başkan Gökhan, “İlknur başkanımızla çok uzun süre çalışma imkânımız olmadı. Bizde göreve geleli üç buçuk ay gibi bir süre oldu. Hem kendisini hem de yönetim kurulunu çok tebrik ediyorum. Güzel çalışmalar ortaya koydular hem partimiz adına hem de şehrimiz adına. Erva başkanımıza da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.