Engin Dinç

Engin Dinç

Erdoğan’a Dua

A+A-

Dünkü televizyon programında rahatsızlandığını duyurup yayını yarıda bırakan sonrasında da doktorunun tavsiyesi üzerine bazı programlarını iptal eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a geçmiş olsun dileklerimle, dualarımla başlamak istiyorum.

Şöyle bir bakıyorum siyasetin çirkin sofrasına… Cumhurbaşkanımızın lütfu ile koltuklara oturmuş kişilerin göbeklerini kaşıya kaşıya kulaktan kulağa fısıldamalarına şahit oluyorum. Sırıtır yüz ifadesiyle “Yaşlandı artık” diyorlar “Hastalıkları da var” diyerek fitne yayıyorlar.

Evet, Cumhurbaşkanımız ERDOĞAN’da bir gün bugüne kadar hayata gelmiş ve sonrasında dâr-ı bekaya irtihal eden niceleri gibi bu fani dünyadan baki dünyaya gidecek. Lakin o gittiği zaman onun kısacık ömrüne sığdırdığı eserler kitaplar dolusu olacak, bu dönem okullarda okutulacak, adına filmler çekilecek, kütüphaneler dolusu kitap yazılacak. Tabi sadece o değil, onun adının üzerine basa basa koltukların tepesine tırmanıp sonrasında ona karşı ihanet gömleği giyenler de yazılacak. Bu milli hafıza hiç kimseyi unutmayacak. Ne bugün koyduğu yeri ne de koyacağı yeri unutmayacak.

Bugün basında bir video gördüm. Gazeteci Mehmet ARDIÇ, Bakü’de bir taksiciyle yaptığı sohbeti kayda almıştı. Taksici Cumhurbaşkanımız ERDOĞAN için diyordu; “Erdoğan’a Allah can sağlığı versin. Benim ona canım kurban. O büyük şahsiyettir…” dedim ya milli hafıza hiç kimseyi unutmayacak diye. İşte bu milli hafıza kesinlikle Türkiye Cumhuriyeti devletinin sınırlarıyla sınırlı değil…

Düşüncem o ki; 2023 seçimlerinden sonra Devletimiz yeni bir geleneğe kavuşacak. Bu gelenek bilinen, ezberlenmiş Devlet geleneğinden farklı olacak; tüm hiyerarşi, disiplinler, makamlar, iktidar, halk herkes bir başka olacak. Artık Recep Tayyip ERDOĞAN’a etrafındakilere ulaşıp da onları geçip değil, doğrudan ulaşacağız. Sohbetimiz birebir olacak, etrafını bol bol konuşacak, istişare yapacağız.

Türkiye Yüzyılı diyerek yola çıkan Cumhurbaşkanımız bu döneme Şahlanış Dönemi diyorsa bunu boşuna demiyor. Şahlanmaktan korkan, sorumluluktan kaçan, çalışmaktan çekinenler, bir köşede pasif gelirlerini yemek isteyenler Cumhurbaşkanımızın yanında gibi görünüp ona engel olmaya çalışıyorlar. Cumhurbaşkanımız da bunlardan bazılarını çok yakından görüyor ve onlara ağır sorumluluklar verip “Ben böyle istiyorum” diyor böylece onları yavaş yavaş çevresinden uzaklaştırıyor. Biliyor ki sorumluluktan kaçanlar kendisinden de, davasından da kaçacaklar.

Velhasıl kelam, 2023-2028 arasında Türkiye’de sosyal anlamda ileri bir atılım görüyorum. Belki de yeni evlenen çiftlere artık bir ev verilecek, evlerinin eşyasına kadar Devlet karşılayacak, düğününü Devlet yapacak, SMA’lı çocuklara milletçe üzülmek yerine Devletimiz gerekeni hemen yaptı diyeceğiz. Çaresiz hastalıklar kalmayacak belki de… Artık bir kilo soğan siyasi malzeme yapılamayacak kadar ucuz, refah o kadar yüksek olacak. Öyle bir gün gelecek ki, yerde dolar görsek lütfedip eğilip almayacağız bile. Bunlar benim hayallerim, bakalım ne kadarı gerçek olacak.

Allah (c.c.) Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a sağlık, güç, kuvvet versin, gerisine de adaletiyle muamele eylesin.

Önceki ve Sonraki Yazılar