Elinize kolunuza sağlık! Ne varsa Yozgat’ın gençlerinde var

Elinize kolunuza sağlık! Ne varsa Yozgat’ın gençlerinde var

​​​​​​​Sorgun Gençlik Derneği (SORGED), 16 Eylül Dünya Temizlik Günü'nü anlamlı bir etkinlikle karşıladı.

A+A-

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED), 16 Eylül Dünya Temizlik Günü'nü anlamlı bir etkinlikle karşıladı. "Çöpünü yere atma, geleceğini kirletme!" sloganıyla harekete geçen SORGED, Sorgun Mükremin Gölet çevresinde çevre temizliği yaparak farkındalık oluşturdu.

SORGED Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, bu özel günde çevrelerini temizlemek için gönüllülerle bir araya geldiklerini belirtti. "Sağlıklı yaşamak için çevremizi temiz tutmalıyız" diyen Uğuz, aynı zamanda çevre bilincinin artırılması gerektiğini vurguladı.

copunu-yere-atma-gelecegini-kirletme-3.jpg

16 Eylül Dünya Temizlik Günü'nün dünya genelinde gezegenin temizlenmesi amacıyla milyonlarca insan tarafından kutlandığını hatırlatan Uğuz, bu özel günde Sorgun Gençlik Derneği olarak çevrelerini temizleyerek önemli bir sorumluluk aldıklarını ifade etti.

Ayrıca, çevre kirliliği sorunlarına dikkat çekmek ve çevre bilincinin geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla çevreye özel gün ve haftalarda etkinlikler düzenlediklerini belirten Uğuz, 16 Eylül Dünya Temizlik Günü'nün bu çabaların bir parçası olduğunu söyledi.

Uğuz, etkinliğe katılmaya davet ederek, doğayı temizlemenin ve çevreye olan duyarlılığın sadece bu özel günde değil, her zaman devam etmesi gerektiğini vurguladı.

16 Eylül Dünya Temizlik Günü, dünya genelinde olduğu gibi Türkiye'de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor ve insanları çevre konusunda daha bilinçli davranmaya teşvik ediyor.

İlgili Haberler