Elazığ'da Yozgat Belediyesi Bozokspor takım otobüsüne alçak saldırı!

Elazığ'da Yozgat Belediyesi Bozokspor takım otobüsüne alçak saldırı!

Yozgat Belediyesi Bozokspor takım otobüsü, Rüstempaşaspor maçı öncesinde, takım oyuncularının konakladığı otelin önünde gerçekleşen menfur bir saldırıya maruz kaldı.

A+A-

Yozgat Belediyesi Bozokspor takım otobüsü, Rüstempaşaspor maçı öncesinde, takım oyuncularının konakladığı otelin önünde gerçekleşen menfur bir saldırıya maruz kaldı. Olay, spor camiasında büyük bir şok etkisi yaratırken, Yozgat Belediyesi Bozokspor tarafından yapılan açıklamada saldırının dostluk ve kardeşlikle bağdaşmadığı vurgulandı.

takim-otobusune-saldiri3.jpg

Kulüp tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Yapılan bu menfur saldırı ne dostluğa ne de kardeşliğe yakışmıştır. Biz, kenetlendikçe büyüyen ve emin adımlarla ilerleyen büyük bir camiayız. Bu saldırılar bizi yolumuzdan döndürmez. Daha fazla hırs ve azimle şampiyonluk yolculuğumuza devam edeceğiz" denildi.

Olayın ardından güvenlik güçleri, takım otobüsüne yapılan saldırıyla ilgili detaylı bir soruşturma başlattı. Kulüp yetkilileri, güvenlik güçlerinin konuyla ilgili araştırmalarını titizlikle sürdürdüğünü ve saldırının faillerinin adalet önüne çıkarılacağını belirtti.

takim-otobusune-saldiri2.jpg

Açıklamada, "Takım otobüsümüze yapılan saldırı ile ilgili güvenlik güçlerimizce başlatılan araştırmalar devam etmektedir. Bu çirkin saldırının peşini bırakmayacak, sorumluların cezalandırılması için elimizden geleni yapacağız. Kamuoyuna duyururuz ki, bu tür olaylar bizi yıldıramaz. Yolumuz, şampiyonluk hedefimize ulaşmak için kararlılıkla devam edecektir" ifadelerine yer verildi.

Futbol camiasından ve taraftarlardan gelen destek mesajlarıyla birlikte, Yozgat Belediyesi Bozokspor, birlik ve beraberlik içinde, mücadelesine devam edeceğini belirtti. Takım, bu tür olayların kendilerini yıldıramayacağını ve şampiyonluk yolundaki azimlerini daha da pekiştirdiklerini vurgulayarak, "Yolun sonu şampiyonluk" mesajını yineledi. Futbol camiası, bu tür saldırılara karşı birlik ve dayanışma içinde olmanın önemini bir kez daha hatırlatırken, sporun fair-play ruhuna zarar veren bu tür olaylara karşı kararlı bir duruş sergilemeye devam ediyor.

İlgili Haberler