Eğitim Bir Sen Yozgat'ta geleneği bozmadı

Eğitim Bir Sen Yozgat'ta geleneği bozmadı

Eğitim Bir-Sen Yozgat Şubesi, eğitim hizmet kolunda il genelinde en yakın rakibine 2 Bin üzeri üye sayısı farkı ile bu yılda 8. nci kez yine yetkili sendika oldu.

A+A-

Eğitim Bir-Sen Yozgat Şubesi, eğitim hizmet kolunda il genelinde en yakın rakibine 2 Bin üzeri üye sayısı farkı ile bu yılda 8. nci kez yine yetkili sendika oldu.


4688 sayılı “Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu”nda yer aldığı şekilde her yıl Mayıs ayında yapılan yetkili sendika belirleme çalışmaları kapsamında Yozgat İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde ve Bozok Üniversitesi’nde sendika üye sayıları tespit çalışmaları tamamlanarak Yozgat’ta “Eğitim Hizmet Kolu’nda örgütlü sendikaların başkan ve yöneticilerinin katılımıyla yapılan mutabakat toplantısında tutanaklar imza altına alındı.


Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, yaptığı basın açıklamasında 29 yıldır sürdürdükleri mücadele sonucunda eğitim hizmet kolunun önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda genel yetkili sendikası olduklarını söyledi.


Şerefli, “2021 yılında Yozgat’ta Merkez ilçe ile ilçelerimizin tümünde ve Bozok Üniversitesinde Eğitim Hizmet Kolunda Eğitim-Bir-Sen yetkisini sürdürerek geleneği bozmadı. İmzalanan mutabakatta il genelinde ve Bozok Üniversitesi’nde en yakın takipçimize 2000 üzeri üye sayısı farkıyla yetkimizi taçlandırdık. Eğitim-Bir-Sen Yozgat Şubesi teşkilatı olarak bu durumun haklı gururunu yaşıyoruz.

Eğitim-Bir-Sen Yozgat Şubesi olarak 8 yıldır kesintisiz süren yetkiyi almadaki başarımız yalnızca bizim değil, tüm üyelerimizin başarısıdır. Bizi zirveye çıkaran, zirvede tutan ve zirveden yeni ufuklara yol almamıza katkı sunan Eğitim- Bir-Sen’in asil üyeleridir. 1992 yılında Onursal Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ın açtığı yolda ve oluşturduğu dinamizm ile medeniyet ve değer odaklı yeni sendikal anlayışla, sorunun paydaşı değil çözümün paydaşı olarak rekabet zemininde hizmet sendikacılığı anlayışı ile hak arama mücadelemizde kamu çalışanlarımız adına önemli kazanımlar elde ettik.

Kamuda özgürlük alanlarının genişlemesini sağladık. Taleplerimizin karşılık bulmadığı, tarafımıza yapılan tekliflerin yetersiz olduğu dönemlerde demokratik çerçevede dik durmaktan, söylem geliştirmekten ortaya eylem koymaktan geri durmadık. Çalışan milyonları temsil etmenin sorumluluğunun farkındayız, yaptığımız işin uzun soluklu zorlu bir iş olduğunun da bilincindeyiz.

Bu çerçevede kararlılıkla ve samimiyetle mücadeleye devam edecek, kamu çalışanlarımıza kazandırmaya onların sesi olmaya devam edeceğiz.”dedi.


STK’LAR OLARAK HER ZAMAN DEMOKRASİNİN, MİLLİ İRADENİN YANINDA OLDUK


“Milli’ sıfatıyla uyumlu, yerli değerlerle donanmış, tarihi, kültürü ve kökleriyle barışık ülkemizin en büyük Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olarak her zaman demokrasinin, Milli İradenin yanında olduk.” diyen Şerefli, “Türkiye’nin sivilleşmesine ve özgürleşmesine katkıda bulunacak çalışmalara daima destek vermek önceliğimiz oldu. Mazlumların savunucusu onların sesi olmaya gayret gösterdik.

Pandemi döneminde Dünyanın ve Ülkemizin içinden geçtiği zorlu süreçte Devletimizle, halkımızla bütünleşip birlik olarak bu zor süreci atlatmaya çalıştık. Sendika ve üyerimizin katkılarıyla bu süreçte maddi ve manevi desteğimizi esirgemedik. Vefa sosyal gruplarına fiziki ve maddi katkılar sağladık. Köstek olan değil her zaman destek olan olduk.


Bundan sonra da kırmadan dökmeden, ayrıştırmadan kamu çalışanlarımızın ekonomik ve sosyal haklarının geliştirilmesi için emek, ekmek ve hak mücadelemize devam edecek, inancın, sağduyunun, vicdanın ve medeniyet değerlerimizin ışığında ilk adımı atan öncülerimiz gibi, mücadelemizi zirveden yeni ufuklara, yeni ufuklardan yeni umutlara doğru taşıyacağız.


Yetkiyi taçlandırdığımız bu dönemde Eğitim Bir-Sen’li olmanın sorumluluğunu ve çalışkanlığını sergileyerek il merkezimizde, bütün ilçelerde ve üniversitemizde yetkiyi devam ettirerek hak, özgürlük,emek ve ekmek mücadelesi yürütürken aynı zamanda da millet iradesini daim kılarak, Hakk’ı yüceltmek gibi soylu bir davanın neferi olan il, ilçe, üniversite başkan ve yönetim kurulu üyelerimize, kadın komisyonlarımıza, dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum.

Sendikal varlığımız olan Eğitim Bir-Sen’in asil üyelerine bizlere verdikleri destek ve duydukları güvenden dolayı şükranlarımı sunuyor, Kuruluşundan bugüne emek, ömür ve gönül verenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.